Kelmės RK

Kelmės Rotary klubas įkurtas 1998 m. lapkričio 28 d., čarterį gavo iš Danijos Dianalund-Stenlille ir Šiaulių RK. Klubas turi 24 narius.
Daugiau
Kelmės Rotary klubas buvo įregistruotas 1998 m. Kelmės rajono  savivaldybėje. Tų pačių metų  lapkričio 28 d. klubas buvo inauguruotas Kelmės kultūros centre. Pirmajam klubo prezidentui Jonui Valučiui krikštatėvis Dianalund-Stenlile Rotary klubo prezidentas Geerf Tentorff iš Danijos įteikė čarterį, liudijantį apie klubo tarptautinį pripažinimą. Kelmės Rotary klubas buvo dvidešimtasis Lietuvoje, tapęs Rotary International nariu bei pirmasis šalyje, kuriam priklausė ir moterys, ir vyrai.Kelmės Rotary klubas buvo įregistruotas 1998 m. Kelmės rajono  savivaldybėje. Tų pačių metų  lapkričio 28 d. klubas buvo inauguruotas Kelmės kultūros centre. Pirmajam klubo prezidentui Jonui Valučiui krikštatėvis Dianalund-Stenlile Rotary klubo prezidentas Geerf Tentorff iš Danijos įteikė čarterį, liudijantį apie klubo tarptautinį pripažinimą. Kelmės Rotary klubas buvo dvidešimtasis Lietuvoje, tapęs Rotary International nariu bei pirmasis šalyje, kuriam priklausė ir moterys, ir vyrai.Kelmės Rotary klubas buvo įregistruotas 1998 m. Kelmės rajono  savivaldybėje. Tų pačių metų  lapkričio 28 d. klubas buvo inauguruotas Kelmės kultūros centre. Pirmajam klubo prezidentui Jonui Valučiui krikštatėvis Dianalund-Stenlile Rotary klubo prezidentas Geerf Tentorff iš Danijos įteikė čarterį, liudijantį apie klubo tarptautinį pripažinimą. Kelmės Rotary klubas buvo dvidešimtasis Lietuvoje, tapęs Rotary International nariu bei pirmasis šalyje, kuriam priklausė ir moterys, ir vyrai.Kelmės Rotary klubas buvo įregistruotas 1998 m. Kelmės rajono  savivaldybėje. Tų pačių metų  lapkričio 28 d. klubas buvo inauguruotas Kelmės kultūros centre. Pirmajam klubo prezidentui Jonui Valučiui krikštatėvis Dianalund-Stenlile Rotary klubo prezidentas Geerf Tentorff iš Danijos įteikė čarterį, liudijantį apie klubo tarptautinį pripažinimą. Kelmės Rotary klubas buvo dvidešimtasis Lietuvoje, tapęs Rotary International nariu bei pirmasis šalyje, kuriam priklausė ir moterys, ir vyrai.
 
Klubo susikūrimo istorija yra unikali. Jo kūrimo idėja gimė Vokietijoje. Kelmės profesinio rengimo centrą taprūs bendradarbiavimo ryšiai siejo su Kunzelsau (Vokietija) amatų mokykla, kuriam vadovavo didelę rotariečio patirtį turintis Mafred Ille. Būtent jis ir pasiūlė Jonui Valučiui, vienam iš Kelmės profesinio rengimo centro vadovų, dažnai besilankančiam šioje mokykloje, įkurti Rotary klubą Kelmėje. Pirmasis klubo kūrimo Kelmėje bendramintis buvo Algimantas Armalis. Idėjai pritarė Alvydas Geštautas, Alma Monkauskaitė, Juozas Rusteika, Algimantas Armonas, vėliau prisijungė Zenonas Mikutis, Dalė Leliukienė, Adolfas Sutkus, Algirdas Steponkevičius. Tarpininkaujant M. Illei buvo susisiekta su Rotary International štabu Ciuriche ir Carsten Leth, kuris turėjo bene daugiausiai įtakos klubo įsikūrimui. 1998 m vasario mėnesį klubą aplankė Lietuvos Rotary klubo Lietuvos Rotary besikuriančios apygardos komiteto pirmininkas Carsten Leth ir generalinė sekretorė Šarūnė Linartaitė. Klubo atstovų delegacija lankydamasi Šiaulių Rotary klube gavo galutinį patikinimą, jog jie pritaria klubo kūrimuisi Kelmėje.
1998-2015 metais klubui vadovavo šie prezidentai:
1998-1999  Jonas Valutis
1999-2000 Algimantas Armalis
2000-2001 Alvydas Geštautas
2001-2002 Adolfas Sutkus
2002-2003 Stasys Lekšas
2003-2004 Algirdas Steponkevičius
2004-2005 Alma Monkauskaitė
2005-2006 Algimantas Armonas
2006-2007 Regina Vilmanienė
2007-2008 Vytautas Stonys
2008-2009 Romas Šulys
2009-2010 Dalė Leliukienė
2010-2011 Albina Sutkienė
2011-2012 Stanislovas Vilmanas
2012-2013 Izidorius Šimkus
2013-2014 Romas Atkočaitis
2014-2015 Algis Aleksandravičius
 2015-2016 Irena Sirusienė   
vadovaus 2016-2017 Ildefonsas Petkevičius             
Šiuo metu klube yra 24 nariai. Per 15 veiklos metų klubo narių skaičius dėl objektyvių priežasčių keitėsi. Kelmės Rotary klubo veikloje dalyvavo 38 nariai.  Jų veikla įvairiapusiška. Dalyvaujama tarptautiniuose ir nacionaliniuose projektuose. Įgyvendinti projektai:
Matching Grant humanitarinis projekta Nr. 11.513 „Mokykliniai suolai“
Grupinių mainų (GSE) projektas  Lietuvos Rotary klubų narių pasikeitimas Norevgijos klubų nariai.
Maching Grant projektas „Anglų kalbos kursai“ ( su Švedijos ir Šiaulių Rotary klubais).
Maching Grant projektas Nr. 20538 „Tuberkuliozės prevencija“ ( su Koldingo iš Danijos, Klaipėdos, Panevėžio Rotary klubais).
Maching Grant projektas Nr. 52577 8001 „Anglų kalbos kursai“ su JAV Rotary klubu.
Paramos projektas Ratnikų šeimos vaikų namams.
Bendradarbiavimas  su  Lietuvos ir užsienio klubais  vyksta nuo klubo įsikūrimo.   Lankytasi  Norvegijos Floro, Danijos Dianalund-Stenlile, Odenses, Fejertslevo, Jungtinių Amerikos Valstijų klubuose bei priimti šių šalių bei Lietuvos  Raseinių,  Šiaulių, Ukmergės, Tauragės Rotary klubų nariai. Bendradarbiaujant su kitais klubais gauta parama Kelmės rajonui ir jo žmonėms:
Kompiuterių ir kompiuterinės įrangos siunta Kelmės ir Ukmergės Rotary klubams.
Greitosios pagalbos automobilis Šaukėnų psichiatrijos ligoninei.
Stomatologinė  įranga iš Jungtinių Amerikos Valstijų.
Greitosios pagalbos automobilis su įranga Šaukėnų ambulatorijai iš Rodingo Rotary klubo.
Stipendijos (Ribe Rotary klubas iš Danijos) 3 studentams.
Moksleivių mainų programa su Danijos Dianalund-Stenlile Rotary klubu.
Langai  ir lovos Vijurkų namams iš Norvegijos Floro Rotary klubo.
Trijų verslininkų (Raseinių, Kelmės, Tauragės) stažuotė Olandijos Rotary klubuose.
Įvairi parama ir labdara iš Norvegijos, Danijos ir kitų užsienio Rotary klubų.
 
 
Vykdoma labdaringa veikla. Globojama Ratnikų šeima ir Vijurkų globos namai. Remiamos rajone ir šalyje vykdomos labdaringos akcijos.
Į klubo susirinkimus  kviečiami mokslo, kultūros, politikos ir visuomenės veikėjai. Susirinkimuose yra dalyvavę  Vilija Blinkevičiūtė, Roma Žakaitienė, Tėvas Stanislavas, Giedrius Čekuolis, Kęstutis Masiulis, Algirdas Saudargas, Povilas Saudargas, Linas Linkevičius, Antanas Valionis,  Mindaugas Stakvilevičius,  Jonas Algirdas Kronkaitis, Vytautas Grigaravičius, vyskupas Eugenijus Bartulis, Juozas Olekas ir kiti. Diskutuojama aktuliais Lietuvai ir regionui klausimais. Įgytos žinios padeda  plėtoti klubo veiklas.
 
Nuo pirmųjų klubo gyvavimo metų sesės ir broliai lankosi bendraminčių darbovietėse. Klubo nariai akiratį plečia vykdami į meno, kultūros renginius, keliauja po rajoną, Lietuvą, kitas šalis. Susitinka su broliais ir sesėmis iš kitų klubų.
 
Jau tradicija tapo dalyvauti Šiaulių krašto rotariadose. Beje, pirmąją (2001 m.) ir paskutiniąją (2013 m.) organizavo Kelmės Rotary klubas.
 
Klubo susitikimų laikas ir vieta: antradieniais 17 val. 30 min., restorane-kavinėje „Kelmynė“, Dariaus ir Girėno  g. 13, Kelmė.
 

Naujienos

Danijos Dianalund-Stenlile Rotary klubo viešnagė Kelmėje

Kelmės ir Danijos Dianalund-Stenlile Rotary klubų šventinis susitikimas Kelmėje.
2019-10-21 | Paskelbė: andrius.seselskas

Susitikimai

Restoranas-kavinė „Kelmynė“
Antradieniais 17 val. 30 min
Dariaus ir Girėno g. 13, Kelmė