Šiaulių Auksinio rato RAC

2018 - 2019 metų Rotary Akademija Šiauliuose

2018-11-30 « Atgal
2018 m. lapkričio 21-osios vakarą Šiauliuose, bendradarbystės centre „Spiečius“ oficialiai atidaryta 2018-2019 metų Rotary Akademija.

Rotary Akademija – tai 11-tus metus trunkanti savanoriška profesinės mentorystės programa, skirta Lietuvos jaunimui. Neabejotina, kad sėkmingi gyvenimo pavyzdžiai leidžia optimistiškai pažvelgti į savo galimybes, augti bei tobulėti, todėl Lietuvos Rotary nariai, geriausi įvairių veiklos sričių profesionalai, sukaupę asmeninę, profesinę bei verslo patirtį, tai suprasdami tiesia pagalbos ranką jaunuoliams, nusprendusiems pradėti naują savęs atradimo kelią. Mentorystės programos trukmė – 6 mėnesiai, kurios metu vyksta ilgalaikis bendradarbiavimas be finansinio atlygio, patenkinami asmenybės augimo poreikiai, palaikomas ryšys tarp labiau patyrusio asmens, kuris dalijasi savo žiniomis, patirtimi ir išmintimi.

Šiaulių Auksinio Rato Rotaract klubas jau trečius metus iš eilės Šiaulių miesto jaunuolius kviečia prisijungti prie šios organizuojamos mentorystės programos. Šiais metais Rotary Akademijoje mentoriauja net 10 puikių Rotary organizacijos narių profesionalų. Savo žiniomis dalinasi šie talentingi mentoriai: „Luminor“ banko verslo grupės vadovas Tomas Grigaliūnas, menininkė Roslita Eidintienė, Europos Parlamento nario Valentino Mazuronio atstovė Šiauliuose Giedrė Brazlauskaitė, lopšelio-darželio direktorė Laimutė Garbačiauskienė, UAB „Bodesa“ direktorius Rolandas Gabrielaitis, parolimpinės rinktinės sportininkė Raimeda Bučinskytė, UAB „Metalo prekyba“ prezidentas Jurgis Čepulis, UAB „Personalo valdymo sistemos“ projektų vadovė Dalia Liolytė, UAB „Interscalit“ direktorius Marius Rakickas, Šiaulių universiteto mokslo instituto direktorė, Ekonomikos katedros profesorė Diana Cibulskienė.

Vykstant Rotary Akademijos atidarymui, žiūrovų širdis džiugino Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos smuikininkės. Neilgai trukus, Rotary Akademijos dalyviai – tiek mentoriai, tiek jaunuoliai prisistatė trumpai papasakodami apie save bei išsakydami savo lūkesčius. Po prisistatymų vyko greitieji 3 minučių pasimatymai: kiekvienas iš mentorių turėjo galimybę pasikalbėti su vis kitu jaunuoliu ir išsiaiškinti pagrindinius dalyvavimo motyvus, rasti bendrų interesų, susipažinti artimiau. Baigiantis Rotary Akademijos mentorystės programos pristatymui, visi dalyviai turėjo galimybę pareikšti nuomonę, su kuo norėtų toliau bendradarbiauti. Tačiau organizatoriai susumavo gautus rezultatus ir artimiausiu metu informuos dalyvius apie jų porininkus.

Nuoširdžiai tikimės, kad Rotary Akademijos mentorystės programa skatins jaunimą būti žingeidžiais, o mentoriams tai taps puikia terpe pasidalinti sukaupta ilgamete patirtimi.