Druskininkų RK

Druskininkų Rotary klubas tiesia draugystės tiltus tarp Lietuvos ir Lenkijos

2017-02-02 « Atgal
Druskininkų rotariečiai seniai brandino mintį užmegzti glaudesnius ryšius su kolegomis iš Lenkijos – juk nuo šios kaimyninės šalies sienos Druskininkus skiria vos pusšimtis kilometrų.  Taigi būta vizitų į artimiausius Rotary klubus – Bialystoke, Gižycke, bendradarbiauti panoro ir rotariečiai iš Bartošicės, Ryno. Užsimezgė šilti santykiai. Druskininkiečiai sužinojo, kad lenkai organizuoja nemažai gražių akcijų, tradicinių renginių, panašių, kaip Lietuvos Rotary  tradicinė „Rotariada“.

Gižyckas, su kurio rotariečiais pradėta bendradarbiauti,  įsikūręs ant Negotino, vieno iš didžiausių Mozūrijos krašto ežerų (100 kvadratinių kilometrų) kranto. Kasmet gegužės mėnesį ten organizuojamas tradicinis rotariečių buriavimo čempionatas, kuriame pernai dalyvavo ir penkių Lietuvos klubų atstovai – Biržų Rotary klubas čempionate net ir pirmąją vietą iškovojo. Kolegos šiemet pakvietė ir druskininkiečius dalyvauti tradiciniame renginyje.

Šių metų sausio mėnesį Druskininkų Rotary klubo atstovai prisijungė prie gražios lenkų rotariečių iniciatyvos. Istoriniame viešbutyje „Zamek Ryn“  (senovinėje kryžiuočių pilyje), kurio savininkas – rotarietis iš Olštyno klubo. Druskininkiečiai dalyvavo tradiciniame labdaros vakare, kurio metu rinktos lėšos labai sudėtingoms operacijoms – žmogaus prikėlimui iš letargo miego. Šias operacijas, vieninteles Europoje, atlieka garsus lenkų  gydytojas. Taigi lėšos buvo skirtos aparatūrai nupirkti.  Su druskininkiečiais į kolegų Lenkijoje renginį vyko ir LR Seimo narys Zenonas Streikus, kuris yra Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Lenkijos Respublika grupės  pirmininko pavaduotojas. „Zamek Ryn“  šeimininkas Andžėjus Dovgialo  yra lietuvių kilmės, senos bajorų giminės palikuonis. Jo viso gyvenimo svajonė – senovinių pilių atstatymas ir pritaikymas istoriniams viešbučiams. Smagu, kad lietuvių bajorų kilmės rotarietis maloniai su mumis bendravo. Juk lenkus ir lietuvius sieja bendra istorija, todėl svarbu, kad mus sietų draugiški, kaimyniški santykiai.

Druskininkų Rotary nariai įsitikinę, kad bendradarbiavimas atneš naudos ir druskininkiečiams.
Vienas iš Rotary prioritetų – tarnauti bendruomenei, taigi, praėjus savaitei po Druskininkų rotariečių vizito į Lenkiją, vienas iš Gižycko Rotary klubo narių atvyko į Druskininkus kartu su Gižycko ir Ryno mokyklų  vadovais. Svečius labai domino Druskininkų mokyklų patirtis, realizuojant tarptautinius projektus. Jiems organizuoti susitikimai su „Ryto“ gimnazijos ir „Atgimimo“ mokyklos direktorėmis. Lenkai išreiškė pageidavimą dalyvauti tarptautiniuose projektuose, kaip partneriai – šios partnerystės naudą pajus ir abiejų šalių mokytojai, ir mokiniai.
Kai druskininkiečiai buvo Gižycke, ten susitiko su šio miesto burmistru, kuriam buvo pristatytas Druskininkų kurortas bei jo pasiekimai per pastarąjį dešimtmetį. Gižysko vadovas buvo labai sužavėtas mūsų kurortu, todėl išreiškė norą susitikti su Druskininkų savivaldybės vadovais ir užmegzti bendradarbiavimo ryšius.

Vasarą Gižycke prie Negotino ežero šio miesto Rotary organizuoja 10-ies dienų stovyklą vaikams su buriavimo pamokomis, kurią finansuoja Lenkijos Rotary apygarda ir Rotary klubai, kurie atsiunčia vaikus iš savo miestų. Druskininkų Rotary taip pat planuoja liepos mėnesį suteikti galimybę 15-21 metų jaunuoliams stovyklauti toje stovykloje, kurioje paprastai susirenka 14 šalių atstovai, bendrauja, pažįsta kitų šalių tradicijas.

„Jeigu nuoširdžiai norime pasiekti gerų bendradarbiavimo rezultatų, tikrai pasieksime. O mes šiemet turime labai daug planų, tikrai žadame juos įgyvendinti,“ – įsitikinę Druskininkų Rotary klubo rotariečiai.