Joniškio RK

Joniškio „Rotary“ klubas 111-ąjį gimtadienį sutiko su Ukrainos „Baltąja paukšte“

2016-03-01 « Atgal
Vasario 18 dieną Joniškio „Rotary“ klubas 111-ąją „Rotary International“ sukaktį paminėjo su svečiais iš Ukrainos. Šventę įprasmino šokio teatras „Baltoji paukštė“, atvykęs  iš Mangušo miesto, esančio už 2000 kilometrų, karo gaubiamoje Donecko apskrityje (Ukrainos kontroliuojamoje dalyje). Vakaras buvo skirtas nukentėjusiems ukrainiečiams paremti. Joniškio „Rotary“ klubo dėka „Baltoji paukštė“ Joniškio mieste ir rajone surengė dar penkis koncertus.

Į pramogų centro „Žilvinas“ šokio aikštelę žengė kolektyvo merginos, kurios pademonstravo ne tik ukrainiečių, bet ir graikų tautinių šokių. Manguše, kaip ir visame Azovo jūros regione, gyvuoja ir graikiška kultūra. Kolektyvas nustebino ir čigoniškais, rytietiškais pilvo šokiais. Skambėjo estradinės dainos.

Šventėje dalyvavo savanoriai, organizavę kolektyvo vizitą. Tai – Mangušo tarybos narys Vladimir Mazur bei Donecke namus praradę Inga Švendich, gyvenanti Naujoje Akmenėje ir verslininkas Dimitrij Bondarenko, gyvenantis Kijeve. Renginyje dalyvavo ir Pakruojo „Rotary“ klubo nariai. Apsikeista padėkomis bei dovanomis, palaikymo žodžiais. Po pasirodymo šventės dalyviai entuziastingai įsitraukė į ukrainietiškų ir graikiškų šokių sūkurį.

Praėjusį rudenį klubas jau organizavo vakarą, skirtą Ukrainai palaikyti, aukoms rinkti. Tuomet Donecke namus praradę ukrainiečiai pasakojo apie praradimus, kraupius išgyvenimus. Tada užsimezgė ryšiai su Joniškio rajonu.