Joniškio RK

Joniškio Rotary klubo dovana ukrainiečiams

2018-03-07 « Atgal
Joniškio Rotary klubas, minėdamas Lietuvos 100-mečio šventę, nutarė ištiesti humanitarinės pagalbos ranką tiems, kuriems jos dabar labai reikia. Vasario 16-ąją  Rotary klubo narių  iniciatyva (prisidedant Joniškio verslininkams ir VŠĮ Joniškio ligoninei) perduota materialinė parama Ukrainos savanorių karių 5-ąjąm batalionui.

Suvienytomis jėgomis joniškiečiai ukrainiečiams perdavė du naudotus greitosios medicininės pagalbos automobilius „Hyunday“, kuriuos pirko aukciono būdu ir į šiuos automobilius pridėjo būtinosios medicininės įrangos.

Rotariečiai su Mariupolio (Ukraina) gyventojais, nukentėjusiais nuo karo, susipažino prieš porą metų, Ir tai, ką rotariečiai pamatė, nepaliko abejingų. Ukrainoje atotrūkis nuo privačios ir valstybinės medicinos paslaugų stulbinamai didžiulis, tada atrodė, kad joniškiečiai laiko mašina persikėlė 40 metų atgalios.

Po tokių patirčių imta domėtis, kuo galėtų palengvinti ukrainiečių dalią ir ėmė jiems ruošti humanitarinę pagalbą. Prieš porą metų į Ukrainą, padedant VšĮ Joniškio ligoninei, išsiųsta neįgaliesiems skirtų vežimėlių, medikamentų. Pernai draugišką pagalbos ranką ir paramą Ukrainos savanoriams ištiesė Henrikas Mikalkėnas, padėjęs Lietuvoje surasti įvairių atsarginių detalių transporto priemonėms.

Prieš metus Joniškio Rotary klubas dovanojo įvairios medicininės įrangos Mariupolio ligoninei (Ukraina), priėmė ne vieną šokių kolektyvą iš Ukrainos. Šiemet taip pat prisidėjo prie šokių kolektyvo iš Ukrainos „Džerelce“ koncerto organizavimo Joniškio ir Žagarės gyventojams vasario 14-15 dienomis, o vasario 16 dienos šventinio renginio metu įteikė du greitosios pagalbos automobilius, įsigytus aukciono būdu ir perdavė iš Ukrainos atvykusiems savanoriams.

Vasario 16-osios iškilmingo minėjimo metu ukrainiečiai raštiškomis padėkomis už visokeriopą pagalbą už laisvę kovojančiai Ukrainai dėkojo rotariečiams.