Kauno Tauras RK

Svečiuose Kauno Klinikų kardiologas Vytautas GRIŽAS

2016-11-15 | Paskelbė: vigintas.sakys « Atgal
Šių metų lapkričio mėn. 14 d. kardiologas Vytautas Grižas gausiai susirinkusiems klubo nariams papasakojo, kokios pavojingos yra širdies ir kraujagyslių sistemos ligos. Jam buvo labai nesmagu, kai jis parodė diagramą, kad Lietuvoje mirtingumas nuo šių ligų beveik 5 kartus didesnis už Europos Sąjungos šalių vidurkį. Ir kaip atsakingas kardiologas, labai prašė klubo narių pasistengti pagerinti šią statistiką. Kaip aš supratau, tai padaryti mes galime – reikia tik nuo šios dienos bent 10-15 metų pasirūpinti tokias 5 savo gyvenimo ir sveikatos rodikliais:
  1. Kūno antsvoriu, pasistenkite (gal mažiau valgydami ir sportuodami), kad kūno masės indeksas (KMI = masė, kg/(ūgis, m)2) neviršytų 25.
  2. Spaudimu, jei virš 140, nieko nelaukiant bėkite pas kardiologą.
  3. Cholesteroliu, jei > už 5, gerkite vaistus ir reguliuokite mitybą.
  4. Nerūkykite, rūkymas ypač kenkia kojų kraujagyslėms.
  5. Raskite būdą (pasitarkite su žmona ir viršininku) kaip sumažinti per tuos kardiologo paprašytus 10-15 metų emocinius perkrovimus (stresą).
Jei mes pasistengsime, tai ši Lietuvos statistika turėtų pagerėti, o ir gyvenimas dabar gražus, taigi bus dviguba nauda.

Klubo nariai kartu su svečiu išdiskutavome dar vieną vertigą pasiūlymą. Šiuo metu Lietuvos kardiologai turi puikią aparatūrą šių ligų tyrimui, bet ji išnaudojama tik apie 30 % galimo darbo laiko, nes trūksta įdarbintų kardiologų. Jeigu Lietuvos Rotary organizacija sugebėtų įtikinti naująjį Sveikatos ministrą padidinti Lietuvos kardiologams atlyginimų fondą bent 2-3 kartus, tai ir mums rotariečiams ir kitiems Lietuvos gyventojams laikytis tų nurodytų 5 patarimų būtų žymiai lengviau. Nors aš nežinau, kaip galime išspręsti šią opią Lietuvai problemą, :-( .