Kauno VRK

Kauno VRK ir Materos Rotary klubų susitikimas Italijoje

2017-06-06 | Paskelbė: zaneta.mudeniene « Atgal
Mėgstančioms po Lietuvą keliauti Kauno Vidinio Rato klubietėms klubo prezidentė Žaneta Mudėnienė suorgavizavo kelionę į Pietų Italiją.

Svarbiausias šios kelionės akcentas buvo susitikimas su Materos Rotary klubo atstovais. Italijoje Lietuvos delegacija buvo sutikta labai šiltai. Po nedidelio klubų prisistatymo bei malonaus pabendravimo, apsikeista dovanomis, kontaktais, ir žinoma, pakvietimu atvykti į Lietuvą bei susipažinti su kitais Kauno Rotary klubais.

Aplankytas Apulijos regionas su neprilygstamos elegancijos miesteliais ir magiškais jų senamiesčiais pateikė keliautojams daug malonių įspūdžių. Ostūnis (Ostuni), Martina Franka (Martina Franca), beveik trijų kilometrų ilgio Kastelana Grotės urvų (Grotte di Castellana) takai, vingiuojantys maždaug 70 m gylyje, Alberobelas (Alberobello) – tai Apulijos brangakmeniai, kuriuos teko aplankyti šios kelionės metu.

Šiandien UNESCO Pasaulio paveldo saugomame žaviame Alberobello senamiestyje stovi apie 450 trulių (trulli). Siauros gatvelės ir įvairaus dydžio akmeniniai nameliai, akinamai baltomis sienomis, sukuria pasakišką atmosferą. Net ir šiandien daugelyje Alberobello trulių gyvenama, kituose įkurtos suvenyrų parduotuvės, barai ir viešbučiai. Tokiuose  trulli nameliuose kelioms nakvynėms buvo apsistoję ir mūsų keliauninkai.

Nors Matera priklauso Bazilikatos regionui, keliaujant po Apuliją buvo aplankyta ir ji. Tai dar vienas UNESCO Pasaulio paveldo sąrašuose esantis objektas ir vienas įdomiausių bei labiausiai vaizduotę žadinančių Italijos miestų. Senasis miestas (Sassi di Matera) buvo įkurtas tiesiog uolėtame tarpeklyje. Daugybė natūralių Materos urvų buvo pirmieji neolito amžiaus gyventojų būstai. Šiandien šiuose autentiškuose urvuose kuriasi kavinės, parduotuvėlės ir nedideli viešbutukai. Viename urviniame viešbutyje teko apsigyventi ir mūsų grupei.