Klaipėdos Aditės RK

Svečiuose šalies Kariuomenės vadas

2014-03-19 « Atgal
Po nepriklausomybės paskelbimo Lietuvos kariuomenė buvo atkurta 1990 metų balandžio 25 d.
Šiandien Lietuvos kariuomenę sudaro sausumos pajėgos, karinės oro pajėgos, karinės jūrų pajėgos, specialiųjų operacijų pajėgos, Logistikos valdyba, Mokymo ir personalo valdyba, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionas ir Karo policija.
Bendras karių skaičius – 12,5 tūkst., į šį skaičių įeina profesinės karo tarnybos kariai, kariūnai, aktyvusis rezervas ir būtinųjų karinių mokymų dalyviai. Kartu su jais dirba dar daugiau kaip 2 tūkst. civilių, tačiau nustatytas bendras ribinis karių skaičius šiuo metu yra iki 15 200 karių. Profesinės tarnybos karių skaičius – nuo 7,7 tūkst. iki 8,4 tūkst. Planuojama, kad iki 2015 metų, priėmus daugiau profesinės karo tarnybos karių, jų skaičius padidės iki 9 tūkst. Ateityje kariuomenė augs nežymiai. Bendras karių skaičius 2015-aisiais turėtų siekti 17 730.
Daug įdomių faktų ir kasdienio Lietuvos karių gyvenimo detalių papasakojo svečias bei atsakė į gausius sesių klausimus. Kad susitikimas buvo reikalingas ir prasmingas geriausiai apibūdina jauniausios klubo sesės Inesos žodžiai: "Išgirdau labai daug naudingos ir įdomios informacijos, kurios niekur kitur nebūčiau gavusi. Galbūt ir požiūris į mūsų karius pasikeitė ir dabar turiu nors nedidelį, bet gilų supratimą ką išgyvena tie žmonės ir kokią misiją atlieka dėl visų mūsų".

 
 

Komentarai

Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę