Klaipėdos Concordia 1826 RK

Apygardos 1462 inauguracijos šventė Valdovų rūmuose

2014-06-28 « Atgal
Birželio 28 diena Lietuvos Rotary bendruomenei buvo viena įsimintiniausių istorijoje - Vilniaus Valdovų rūmuose, stebint visų Lietuvos Rotary ir Rotaract klubų atstovams bei svečiams iš užsienio, paskelbta naujos Rotary International 1462 Lietuvos apygardos veiklos pradžia. Jos pirmuoju valdytoju inauguruotas Vygintas Grinis iš Kauno Rotary klubo.
Šventė prasidėjo įnešant visų Lietuvos Rotary klubų vėliavas ir giedant Lietuvos Respublikos himną. Pasveikinimo įžanginę kalbą pasakė 1460-osios apygardos valdytojas Juozas Šarkus. Taip pat džiaugsmingai įteikta chartija dar vienam naujam Lietuvos Rotary klubui, kuris įsikūrė  Anykščiuose. Visų klubų buvę prezidentai renginio pradžioje perdavė regalijas būsimiems ir taip buvo simboliškai pažymėta naujosios apygardos pradžia. Regalijos buvo gražintos ir Danijos pietinei apygardai su kuria iki šiol Lietuvos Rotary buvo susaistyta. Susirinkusiuosius pasveikino Per Hoyen, RI Direktorius šiaurės ir rytų  Europos regione.
Vėliau buvo apdovanoti visi labiausiai nusipelnę Lietuvos Rotary klubų atstovai ir užsienio Rotary klubų atstovai, prisidėję prie veiklos Lietuvoje. Svečiai tarė savo sveikinimo kalbas, o kai kurie jų ir perdavė savo dovanas, kaip antai Minsko klubo atstovai įteikė simbolinę sidabrinę monetą, o Estijos - simbolinį savo šalies žemėlapį sukurtą keraminėje lėkštėje, bei pažadėjo siekti savo svarankiškos apygardos.
Vakaro kuliminacija tapo naujosios apygardos paskelbimas ir naujojo valdytojo V. Grinio inauguravimas. Jo pasveikinimo kalbą palydėjo gausios beveik 500  šventėje dalyvavusių rotariečių ovacijos. Visos šventės metu skambėjo įvairūs muzikiniai intarpai - nuo Donato Katkaus vadovaujamo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro iki Brolio Elijaus atliekamų dainų. Visi koncertavę jaunieji talentai buvo kažkada paremti Lietuvos rotariečių.