Klaipėdos Concordia 1826 RK

"Buriuotojų krantinės" krypties rodyklės atidengimas

2014-07-26 « Atgal
Klaipėdos RK „Concordia 1826“ vykdydamas savo veiklą prioritetu laiko Klaipėdos, kaip jūrinio miesto, istorijos, tradicijų atgaivinimą ir puoselėjimą. Vienas iš klubo projektų yra įprasminti Danės „Buriuotojų krantinę“, kuriai dar 1989 m. gegužę Klaipėdos taryba suteikė tokį pavadinimą. Krantinėje nuo  Biržos iki Pilies tiltų yra pastatyti knechtai skirti jachtoms, laivams ir jų įguloms,  savo žygius skyrusioms  Lietuvos laisvės siekiams bei Lietuvos valstybės vardo garsinimui.
Po ilgų diskusijų ir derinimų su miesto valdžia bei architektais klubui pavyko įgyvendinti dar vieną savo projektą- pastatyti  „Buriuotojų krantinės“ krypties rodyklę. Ši rodyklė įprasmins Danės krantinės atkarpą tarp dviejų tiltų.
Šią idėją klubui pasiūlė brolis Arūnas Burkšas, ištikimas buriavimo entuziastas, daugelio regatų dalyvis ir puoselėtojas. Nuo idėjos paviešinimo iki jos įgyvendinimo praėjo 4 metai.
Krypties rodyklės  atidengimas įvyko liepos 26 d., „Jūros šventės“ metu, kai viena iš dienų vadinosi „Buriuotojų diena“. Ši diena sutapo su tradicinės  „Kuršių marių regatos“, kuri šiemet švenčia 60 metų nuo pirmosios regatos pradžios, atidarymo ceremonija.