Klaipėdos Concordia 1826 RK

Edukacinis projektas "Švari Dangė 2014"

2014-05-17 « Atgal
Prieš vasaros sezoną –  tradicinė Dangės švarinimo akcija

Rotary klubas „Concordia 1826“ ir asociacija „Mano miestas Klaipėda“  gegužės 17-ąją, šeštadienį, surengė tradicinę Dangės švarinimo akciją. Šio ekologinio-edukacinio projekto iniciatoriai klaipėdiškius į upės valymo talką pakvietė jau ketvirtą kartą. Pastaruosius dvejus metus  talka buvo rengiama pavasarį, kuomet uostamiestis naktiniu laivų paradu simboliškai pradeda vasaros sezoną.
Pasak klubo prezidento Arūno Burkšo, Dangės upė – miesto pasididžiavimas ir puošmena. Deja, praėjusių metų akcijos parodė, jog jos vandenys skalauja nemenką sąvartyną. Praėjusių metų gegužę Dangės pakrantes ir vandens paviršių valę talkininkai surinko dešimtis maišų šiukšlių, nuodijančio mūsų miesto aplinką. Iš upės jie traukė ir butelius, ir senas padangas, ir įvairiausius kitus daiktus, kuriuos žmogus savo laiku patingėjo nunešti iki šiukšliadėžės. Taip buvo sukrautas ir išvežtas nemenkas šlamšto kalnas. Patiems buvo sunku patikėti, kad neretas mūsų klaipėdietis gali būti toks neatsakingas savo miesto švarai.
Dangės švarinimo akcijai jos iniciatoriai šiemet sutelkė dar didesnes pajėgas. Upės dugną iš laivelių valė sportinės žūklės klubo „Kurėnas“ nariai, į krantą „radinius“ traukė Rotary klubo „Concordia 1826“ ir asociacijos „Mano miestas Klaipėda“ nariai. Šiais metais prie talkininkų prisijungė ir bent trisdešimt vaikų iš Lapių pagrindinės mokyklos globos grupės. Surinktą ir išrūšiuotą šlamštą išvežė UAB „Specialus autotransportas“. Akcijos dalyviais tapo ir UAB „Klaipėdos želdiniai“. Jie aprūpino talkininkus technika kirsti prie upės esančius brūzgynus – nuolatinius taršos šaltinius. Tradiciškai prie šios akcijos prisijungė ir uostamiesčio narai.
Prie upės švarinimo buvo raginami prisidėti visi tam neabejingi klaipėdiečiai, vilkintys signalinėmis automobilininkų liemenėmis. Norintieji prisijungti prie talkininkų buvo laukiami prie valčių prieplaukėlės, iš karto nusileidus po remontuojamu Pilies tiltu. Akcijos dalyviai pasiskirstė darbų zonomis. Vieni valė Dangės pakrantes prie Jono kalnelio, kur organizuotai buvo kertami ir brūzgynai bei renkamos šiukšlės. Talkininkus darbinėmis pirštinėmis aprūpino UAB „Sabelija“.
Kviečiame visus klaipėdiečius kartu su visais talkininkais ir sekančiais, 2015 metais kelias valandas padirbėti mūsų mielo, gražaus ir švaraus miesto labui.