Klaipėdos Concordia 1826 RK

Klaipėdos RK "Concordia 1826": Dangė bus švaresnė!

2016-10-01 « Atgal
Šių metų spalio 1 dieną, šeštadienį jau šeštą kartą klaipėdiečiai valė nuo nešvarumų Dangės upę bei jos pakrantes. Per šimto talkininkų būrys surinko nemenką krūvą automobilių padangų bei keturis konteinerius šiukšlių. Tarp radinių - ir rankinė su pasais, tapatybės bei banko kortelėmis. Dokumentai perduoti policijos pareigūnams.

Tokią Klaipėdos RK „Concordia 1826“ iniciatyvą jau keleri metai  palaiko ir projekte dalyvauja asociacija „Mano miestas Klaipėda“.  Į talkininkų gretas šįkart įsijungė Lapių vaikų namų augintiniai,  Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos kursantai, sportinės žūklės klubo „Kurėnas“ nariai, neabejingi miestelėnai. Nardymo centro „Oktopusas“ narai ties Liepų gatvės tiltu naršė Dangės dugną.

Upės švarintojams  istorikas Kęstutis Demereckas papasakojo apie Dangės arba Dangos (seniausias žinomas upės vardas)  istoriją, pavadinimo kilmę ir jo keitimo peripetijas. Projekto dalyviai pritarė, kad upei būtų grąžintas istorinis Dangės pavadinimas.

Talkos pabaigoje į švaresnę upę buvo paleistas karpis. Prie žuvies specialiu žiedu pritvirtinta lentelė su užrašu „Pagavai. Nusek. Paleisk. Parašyk el. laišką concordia1826@gmail.com ir gauk 200 eurų!”.

“Akcijos ir talkų tikslas - parodyti skatinamąjį pavyzdį visuomenei ir išvalyti Dangės upę. Teršėjai yra ne kas kitas, o mes - žmonės. Todėl ir turime rūpintis gamta, savo gyvenamąja aplinka, - teigia Rotary klubo „Concordia 1826“ prezidentas Kęstutis Linkus. – Džiugina, kad vis daugiau gyventojų atsiliepia į mūsų kvietimą“.

2012 m.  Dangės upės švarinimo bendruomenės jėgomis projektas buvo įvertintas Aplinkos ministerijos Padėkos raštu už aplinkosaugines iniciatyvas.

RK "Concordia 1826" info