Klaipėdos Concordia 1826 RK

Klaipėdos RK „Concordia 1826“ ekologinė – edukacinė akcija „ŠVARI DANGĖ – 2015“

2015-05-07 « Atgal
Šių metų gegužės 16-ąją, šeštadienį, Klaipėdos RK „Concordia 1826“  jau penktą kartą rengia pavasarinę Dangės upės ir jos pakrančių švarinimo akciją. Šis ekologinis-edukacinis projektas pastaruosius trejus metus rengiamas pavasarį, kuomet uostamiestis naktiniu laivų paradu simboliškai pradeda vasaros sezoną. Beje, tai pirmasis klubo projektas, kurį gerai įvertino ir kuriam dalinį finansavimą skyrė Lietuvos apygardos Rotary fondas.
Pasak klubo prezidento Raimondo Beliausko, Dangės upė – miesto pasididžiavimas ir puošmena. Deja, praėjusių metų akcijos parodė, jog jos vandenys skalauja ir nemenką sąvartyną. Dangės pakrantes ir vandens paviršių valę talkininkai surinko dešimtis maišų šiukšlių, nuodijančio mūsų miesto aplinką. Iš upės jie traukė ir butelius, ir senas padangas, ir įvairiausius kitus daiktus, kuriuos žmogus savo laiku patingėjo nunešti iki šiukšliadėžės. Taip buvo sukrautas ir išvežtas nemenkas šlamšto kalnas.
Dangės švarinimo akcijai jos iniciatoriai šiemet telkia dar didesnes pajėgas. Upės dugną iš laivelių valys nardymo centro „Oktopusas“ narai, į krantą „radinius“ trauks RK „Concordia 1826“, asociacijos „Mano miestas Klaipėda“, sportinės žūklės laivelių klubo „Kurėnas“ nariai, sesės ir broliai iš kitų Klaipėdos rotary klubų, rotaract bei interact jaunimas. Prie talkininkų prisijungs ir dviratininkai bei „Concordijos 1826“ globojami  vaikai iš Lapių (Klaipėdos raj.) pagrindinės mokyklos globos grupės.
Surinktą ir išrūšiuotą šlamštą išveš UAB „Specialus autotransportas“. Prie upės švarinimo raginami prisidėti visi tam neabejingi klaipėdiečiai. Talkininkai bus nemokamai aprūpinti firminiais akcijos marškinėliais.
Akcijos pradžia – 10.00 val.  ties valtelių prieplauka po Pilies tiltu nuo restorano „Katpėdėlė“ pusės. Čia skambės muzika, čia apie 12.30 val. bus fiksuojama ir akcijos pabaiga su dalyvių bendra nuotrauka. Po akcijos – trumpa ekologinė-edukacinė paskaitėlė apie vandens švarą, tuo pačiu tai ir puiki kolektyvinio darbo įgūdžių ugdymo pamokėlė jaunimui.
Bazinėje akcijos vietoje po Pilies tiltu apie 11.30 valandą bus reikalingi savanoriai, kurie upės dugne narų surastas šiukšles ir metalo laužą padėtų ištraukti į krantą.
Visi norintieji prisijungti prie talkininkų klaipėdiečiai, Rotary klubų broliai ir sesės, miesto svečiai yra laukiami prie valčių prieplaukėlės po Pilies tiltu. Pasiskirstysime darbų zonomis ir galėsime kartu su visais talkininkais kelias valandas padirbėti mūsų mielo, gražaus ir švaraus miesto labui, tuo pačiu suteikiant ir puikią kolektyvinio darbo įgūdžių ugdymo pamokėlę jaunimui.

Daugiau informacijos:

Raimondas Beliauskas