Klaipėdos Concordia 1826 RK

Klaipėdos RK „Concordia 1826“ ir „Karalienė Luizė“ 2014 metų auksinės Vėtrungės konkursas

2014-12-11 « Atgal

Yra liudijama, kad Napoleonui Bonapartui eskaluojant karo politiką 1803 – 1815 metais Prūsijos aukštuomenė rinko lėšas karui su Prancūzija finansuoti. Pasiturinčios šeimos atnešdavo karaliaus juvelyrams savo auksinius papuošalus, o manais gaudavo savo auksinių dirbinių kopijas, išlietas iš paprasto metalo. Dažnai tokie papuošalai turėdavo išgraviruotus žodžius –  ‘Gold gab ich für Eisen’ („Išmainiau auksą į metalą“).
Ši istorija įkvėpė mus paieškoti geros valios žmonių, galinčių paaukoti tai, ką turi geriausio kitų žmonių labui. Siekdami suteikti daugiau prasmės mūsų klubų Kalėdų šventei nutarėme įsteigti savo auksinės Vėtrungės apdovanojimą. 2012 m. bendrame klubų kalėdiniame renginyje kiekvienas abiejų klubų narys atsinešė po auksinį papuošalą, kuris renginio metu buvo aprobuotas ir vėliau sulydytas į bendrą lydinį. Iš jo buvo padarytos pirmosios auksinės vėtrungės. Tai mūsų materiali ir simbolinė padėka tiems, kurių kilnūs darbai suteikia mums įkvėpimo gyventi.
Taip gimė Vėtrungės garbės ženklas – unikalus žinomo Klaipėdos juvelyro Vido Bizausko vardinis aukščiausios prabos aukso dirbinys. Jau antri metai rengiamas konkursas, kurio metu abu klubai iš kelių kandidatų reitingavimo būdu metų pabaigoje išrenka kasmetinį Vėtrungės laureatą. Pirmieji, 2013-ųjų metų Vėtrungės laureatai – Klaipėdos I. Simonaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojas Juozas Šikšnelis ir Klaipėdos Kultūrų komunikacijų centro direktorius Ignas Kazakevičius.
2014 metų Vėtrungės nominantai buvo net keturi. Tai:
1. Pranciškonų vienuolis brolis Evaldas Darulis, paramos Klaipėdos miesto Onkologinei ligoninei projekto „Judėk pirmyn su Viltimi“ iniciatorius ir šio sąjūdžio siela. Kartu su broliu Benediktu Jurčiu dirba miesto visuomenei daug gerų ir prasmingų darbų, tik dažnai būna nepastebimas ir lieka šešėlyje. Tai „pilka darbštuolė pelytė“, nenuilsdama dirbanti visus Dievui ir žmonėms reikalingus darbelius.
2. Medicinos mokslų daktaras Romualdas Jurgutis. Šiemet 80-metį švenčiantis gydytojas visą savo gyvenimą pašventė Vakarų Lietuvos kraštui ir hemoonkologinių (kraujo vėžio) susirgimų gydymui. Naudodamasis šiuolaikiniais gydymo metodais jis įkūrė pirmąjį Klaipėdoje Hemofilijos centrą ir daugelį metų vadovavo Jūrininkų ligoninės hematologijos skyriui.
3. Gintas Jonauskas, Klaipėdos m. invalidų rekreacijos ir sporto klubo „Kentauras“ ir Lietuvos invalidų bilijardo asociacijos prezidentas, plaukimo sporto meistras. Prieš 20 metų nesėkmingai panėrė į tvenkinį ir jam buvo diagnozuotas visos apatinės kūno dalies paralyžius. Gintas tapo pavyzdžiu, savo valios jėga įveikęs lemtingas negalias ir subūręs savo likimo draugų sporto klubus. Šio žmogaus energija, pozityvus požiūris į gyvenimą, sveikas optimizmas, organizaciniai sugebėjimai ir tikslo siekis yra užkrečiamas – jis ne vienam neįgaliam žmogui padėjo ne užsisklęsti savyje, o rasti jėgų ir toliau gyventi prasmingai.
4. Kristina Zibalienė, UAB „Regseda“ neįgaliųjų socialinės įmonės vadovė. Čia 76% darbuotojų sudaro regos ir kitas (klausos, psichikos) negalias turintys asmenys. Ši įmonė, praeityje žinoma kaip „Klaipėdos Aklųjų kombinatas“ skendo milijoninėse skolose. Naujoji direktorė pakėlė bendrovę iš pelenų, rado verslininkų, kurie aprūpina įmonę užsakymais. Ji rūpinasi negalią turinčiais klaipėdiečiais, aprūpindama juos darbu ir pamaitindama. Jos dėka buvo įdarbintas gausus būrys Klaipėdos neįgaliųjų, o įmonės apyvarta išaugo apie 30 kartų.
Gruodžio 11 d. įvyko bendras Klaipėdos RK „Concordia 1826“ bei RK „Karalienė Luizė“ kalėdinis vakaras, kurio metu buvo paskelbta 2014 metų iškiliųjų vėtrungių konkurso nugalėtoja. Ja tapo mūsų Klaipėdos Senamiesčio RK sesė, UAB „Regseda“ direktorė Kristina Zibalienė.
Vakaro metu paaiškėjo, kad oficialūs nominantų reitingavimo rezultatai yra tokie:
RK „Karalienė Luizė“: K. Zibalienė – 65 balsai, R. Jurgutis – 28 balsai, G. Jonauskas – 25 balsai, vienuolis Evaldas – 11 balsų;
RK „Concordia 1826“: K. Zibalienė – 67 balsai; Vienuolis Evaldas – 61 balsas; G. Jonauskas – 56 balsai; R. Jurgutis – 22 balsai;
Reitingavime dalyvavo 58 abiejų RK broliai bei sesės. Galutiniai rezultatai – laureatė Kristina Zibalienė – 132 balsai; G. Jonauskas – 81 balsas; vienuolis Evaldas – 72 balsai; R. Jurgutis – 50 balsų.
Sveikiname RK „Concordia 1826“ ir „Karalienė Luizė“ naująją auksinės Vėtrungės laureatę Kristiną Zibalienę ir linkime jai geros sveikatos ir nenuilstančios energijos ir toliau dirbant gerus darbus mūsų miesto žmonių labui.