Klaipėdos Concordia 1826 RK

Labdaringas renginys "Judėk pirmyn su viltimi" 2014 05 24 d. Rudaičiuose

2014-05-24 « Atgal
Klaipėdos Rotary Klubas „Concordia 1826“ ir gausus būrys talkininkų Rudaičiuose (Klaipėdos rajonas) prie Minijos upės šių metų gegužės 24 dieną surengė jau ketvirtą kasmetinį baidarių ir dviračių ralį bei maratoną „Judėk pirmyn su Viltimi!“, tapusį vienu iš pagrindinių „Vilties bėgimo“ solidarumo su onkologiniais ligoniais šaukliu.
Pagrindinis šios jau tradicine tapusios akcijos tikslas ir uždavinys – aukų rinkimas Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologinio centro išlaikymui, kur visos paslaugos ligoniams ir jų artimiesiems yra teikiamos nemokamai. Greta šio kilnaus tikslo yra svarbus ir žmonių pilietiškumo ugdymas, gerumo skatinimas, turiningas ir prasmingas laisvalaikio praleidimas pavasarinėje gamtoje, baidarininkų bei dviratininkų komandų varžybos. Šios varžybos prieinamos ne vien profesionaliems sportininkams, bet ir paties įvairiausio fizinio pasirengimo eiliniams žmonėms – tiek susibūrusiems į komandas, tiek ir startuojantiems pavieniui. Ralio devizas olimpinis – svarbu dalyvauti.
Esant puikiam orui (praeitus tris renginius buvo nulijęs lietus...) į šias varžybas susirinko apie 350 dalyvių iš Klaipėdos miesto, rajono bei visos Lietuvos, pritariančių kilnioms šio renginio idėjoms.
Klaipėdos rajono vandens sporto ir turizmo klubo „Prie Žvelsos“ vadovas Artūras Daniusevičius ir  šio maratono idėjos autorius, nenuilstantis vandens sporto organizatorius, Rotary Klubo „Concordia 1826“ narys Gintautas Rusteika kartu su visais savo bendraminčiais į renginio programą įtraukė keturių rūšių varžybas. Pirmojoje rungtyje – baidarių ralyje ir 17 kilometrų orientacinėse varžybose maršrutu Baubliai – Senvagė dalyvavo 210 irkluotojų. Antrojoje – 32 km baidarių maratone maršrutu „Kartena – Senvagė“ – 36 sportininkai. Trečioji rungtis – 18 km dviračių maratonas dviratininkams mėgėjams neišpasakytai gražiomis vietovėmis, maršrutu Senvagė – Rudaičiai – Mikoliškiai – Pikteikiai – Senvagė sulaukė 17 dalyvių dėmesio. O ketvirtoji – 26 km dviračių MTB XC kroso rungtis, skirta dviratininkams profesionalams, pareikalavo ypatingo fizinio sportininkų pasirengimo. Iš 25 startavusių šioje rungtyje stačias įkalnes ir nuokalnes raižyta vietove įveikė tik 20 geriausiai tokiems išbandymams pasirengusių sportininkų.
Varžybų prizininkai įvairiose amžiaus ir sudėties kategorijose buvo apdovanoti medaliais ir diplomais, o komandinių varžybų laimėtojai – nugalėtojų taurėmis ir prizais, kuriuos įsteigė renginio remėjai. Be to, visi renginio dalyviai kartu su savo šeimomis aktyviai žaidė futbolą, tinklinį, galėjo pasimokinti boulo žaidimo subtilybių. Ypač skani buvo Lietuvos Karinio Jūrų Laivyno specialiai išvirta ir atvežta kareiviška košė bei žuvienė, kurios užteko visiems. Koncertavo ir šventės dalyvius tradiciniais lietuvių šokiais šokdino tautinių šokių kolektyvas „Kalnapušė“ iš Nidos, vadovaujamas Rasos Norvilienės. Vėliau visi galėjo šėlti klausydamiesi audringų grupės SING muzikos garsų. Drąsiausieji galėjo pakilti aukštyn oro balionu. Šią atrakciją šventės dalyviams surengė VšĮ „Klaipėdos Oreivių Klubas“. Vėlų vakarą Rotary klubas „Concordia 1826“ visiems renginio dalyviams padovanojo įspūdingus fejerverkus.
Renginio dalyviai ne tik prasmingai praleido laiką, bet ir savo aukomis ženkliai prisidėjo prie Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologinio centro išlaikymo. Pasibaigus renginiui, visos aukos bei dalyvių starto mokesčiai – iš viso apie 6.000  litų – buvo perduoti šio centro gyvavimu besirūpinantiems broliams vienuoliams pranciškonams, kurių vienas ir pats įveikė dviračių trasą. Brolis kun. Benediktas šią aukų dėžutę čia pat perdavė minėto onkologinio centro direktorei Aldonai Kerpytei, šios jaudinančios ceremonijos metu nuoširdžiai padėkojusiai visiems šios jau tradicine tapusia akcijos dalyviams. Juk dažnas mūsų kokiu nors būdu – asmeniškai ar per savo artimuosius – esame patyrę kurios nors onkologinės ligos mestus iššūkius.  Ir pranciškonų brolio kun. Benedikto žodžiais tariant, gali nutikti ir taip, kad užklupus negandai ne vienas klaipėdietis paklaus savęs: „O kur aš buvau, kodėl nedalyvavau šiame maratone, kodėl neaukojau?“. Juk galime ir pavėluoti...
Akciją padėjo surengti gausus būrys talkininkų ir rėmėjų – visų paminėti nėra galimybės. Vis gi visų pirma derėtų nuoširdų padėkos žodį tarti Klaipėdos rajono savivaldybei, Klaipėdos valstybinės kolegijos Sporto ir pramogų vadybos studentams ir varžybų teisėjams Birutei Petraitienei, Artūrui Daniusevičiui, Vygantui Kiulkiui bei Mindaugui Sausaičiui. Būtent jų renginio svarbos supratimo ir pasiaukojamo darbo dėka šventė vyko sklandžiai ir nuotaikingai.
Tikimės, kad sekančių, 2015 metų gegužę į šią šventę sugužės dar gausesnis būrys dalyvių – tiek sportininkų, tiek eilinių dviratininkų ar baidarių entuziastų. Ir vėl galėsime puikiai praleisti visą dieną su savo artimaisiais, bendradarbiais ir bendraminčiais. Tuo pačiu – vėl prisidėti prie gerumo akcijos „Judėk pirmyn su Viltimi!“.