Klaipėdos Concordia 1826 RK

Leonidas Donskis Klaipėdoje ir apie Klaipėdą...

2015-03-30 « Atgal
Š. m. kovo 30 dieną Klaipėdos RK „Concordia 1826“ Prezidento Raimondo Beliausko iniciatyva buvo surengtas vakaras – susitikimas su filosofu prof. Leonidu Donskiu. Svečio paskaitos „Nuo Gotlando iki Klaipėdos“ turėjo galimybę klausytis per 100 rotariečių iš viso Klaipėdos ir pamario krašto. Profesorius įtaigiai atskleidė Klaipėdos, Lietuvos ir viso Baltijos regiono svarbą Europos kultūrinio gyvenimo istorijai, jos identiteto bei kultūrinių sąsajų formavimosi istoriniam procesui.
Po paskaitos gyva renginio klausytojų eilė nusidriekė prie stalo, kur buvo galima įsigyti ir leidyklos „Druka“ išleistos svečio knygos „99 Baltijos istorijos“ egzempliorius (jų pritrūko, tad leidėjams teko skubiai atsivežti dar keletą dėžių) su autoriaus autografu.  
Šios knygos anotacijoje rašoma: „ ... tai 99 istorinės ir kultūrinės asociacijos, o sykiu – ir klaipėdiečio atminties trajektorijos. Tai siužetai apie Baltijos regiono pagimdytus iškilius žmones bei jų įnašą į moderniojo pasaulio kultūrą. Sykiu ir modelis, atveriantis galimybę didžiąsias nūdienos pasaulio idėjas bei dramas atsekti Baltijos šalyse ir Baltijos regione. Visgi tai ne 99 literatūriniai ar istoriniai pasakojimai, o veikiau 99 asociacijos – su žmonėmis, jų jausmais, vaizduote ir tapatybės kontūrais. Bet visi jie susiję su Baltijos jūra. Jų gyvenimai ir idėjos paženklino ir mūsų buvimą čia, prie mare nostrum. 99 pajūrio istorijos ne tik apima Klaipėdos, Palangos, Nidos, Juodkrantės ir pamario krašto teritoriją, bet ir nusidriekia į Gotlandą, Rygą, Tartu, Taliną, Stokholmą, Helsinkį.“
 
Iš atsiliepimų apie renginį:
 
Mieli RK „Concordia 1826“ broliai, gerbiamas Prezidente! 
 
Klubo "Aditė" sesių vardu širdingai dėkoju už Jūsų rotarietišką iniciatyvą ir galimybę susitikti su universalia Asmenybe - gerbiamu profesoriumi Leonidu Donskiu. Tai buvo  įdomus ir prasmingas vakaras. Man ir visai auditorijai padarė didžiulį įspūdį jo knygoje „99 Baltijos istorijos“ savotiškai užmaskuota filosofo, istoriko, literatūrologo, eseisto L. Donskio autobiografija – Klaipėdoje prabėgusios vaikystės išgyvenimai.
Mes sužinojome tiek daug įdomaus apie savo kraštą ir, manau, didžiausia vertybė yra tai, jog Mažosios Lietuvos ir viso Baltijos regiono istoriją profesorius pristatė kaip ypatingo turtingumo istoriją - per čia gyvenusius žmones, situacijas bei įvykius, kurie, kaip teigė filosofas - yra gilesni už žmones...
Gražių ir prasmingų  veiklų, bendrystės ir sėkmės.
 
Pagarbiai – 
Birutė iš RK „Aditė“
 
 
RK "Concordia 1826" info

Komentarai

Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę