Klaipėdos Concordia 1826 RK

RK „Concordia 1826“: susitikimas su ES Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu A. Pranckevičiumi: „Europa kryžkelėje: kokia ateitis jos laukia?“

2017-11-22 « Atgal
Š.m. lapkričio 22 d. RK „Concordia 1826“ kvietimu bendroje Klaipėdos Rotary klubų sueigoje lankėsi ES tarnautojas, Europos Komisijos atstovybės Vilniuje vadovas, užsienio lietuvių veikėjas, Belgijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Arnoldas Pranckevičius.

Svečias 1996–1997 m. mokėsi Montclair Kimberley akademijoje Naujojo Džersio valstijoje pagal ASSIST stipendijos programą. 1998–1999 metais studijavo VU Žurnalistikos institute, dirbo žurnalistu nacionalinėje ir regioninėje spaudoje. 1999-2002 m. JAV Colgate universitete Niujorko valstijoje įgijo tarptautinių santykių bakalauro laipsnį. Studijų metu stažavosi JAV Senate, Ilinojaus senatoriaus Richardo Durbino biure, dirbo Laisvosios Europos radijuje Vašingtone. Gilino Europos studijų žinias Ženevoje. Laimėjęs Rotary pasaulio taikos stipendiją, 2002-2004 m. studijavo Paryžiaus politikos mokslų institute (Sciences Po), politikos magistras. Stažavosi UNESCO būstinėje Paryžiuje ir Europos Parlamente Briuselyje. 2004-2005 m. dirbo Prezidento Valdo Adamkaus patarėju vidaus politikos klausimais. 2006-2009 metais – Europos Parlamento delegacijų santykiams su Rusija, Ukraina ir Baltarusija administratorius. 2009 m. tapo Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto administratoriumi. Nuo 2009 m. liepos iki 2012 m. sausio dirbo Europos Parlamento pirmininko Jerzy Buzeko diplomatiniu patarėju. Buvo EP pirmininko išorės politikos komandos narys, patarinėjo Rytų politikos, ES plėtros strategijos, saugumo bei gynybos klausimais, kuravo santykius su Rusija, Rytų partnerystės šalimis, Baltijos ir Šiaurės valstybėmis, Vakarų Balkanais ir Turkija. 2012-2016 m. dirbo EP Pirmininko Martino Schulzo išorės politikos patarėju. Patarinėja Europos Rytų kaimynystės politikos, Šiaurės ir Baltijos regiono strategijos klausimais, kuruoja santykius su Rusija, Vakarų Balkanais ir Azijos šalimis. 2016 m. spalio 16 d. paskirtas Europos Komisijos atstovybės Vilniuje vadovu.

Susitikimo metu buvo aptartos įvairios aktualios Europos Sąjungos politikos gairės, atsakyta į gausius susitikimo dalyvių klausimus. Galėjome įsitikinti, kad Europos ateitis priklauso ne tik nuo Briuselyje dirbančių valdininkų, bet ir nuo kiekvieno mūsų – savo jėgas ir sugebėjimus skiriančių bendram šalies ir viso regiono gerbūviui gerinti.

RK „Concordia 1826“ info