Klaipėdos Concordia 1826 RK

RK „Concordia 1826“: Tradicinės baidarių ir dviračių varžybos „Judėk pirmyn su Viltimi! – 2016“

2016-05-22 « Atgal
Nuo 2011 metų kiekvieną gegužės mėnesį Rudaičiuose (stovyklavietė „Minijos senvagė“, kelio Vėžaičiai – Lapiai 4 km.) startuoja gražia tradicija tapusios Baidarių ir dviračių varžybos „Judėk pirmyn su Viltimi!“, tapusios vienu iš pagrindinių „Vilties bėgimo“ solidarumo su onkologiniais ligoniais šaukliu.  
Renginį kasmet organizuoja Klaipėdos RK „Concordia 1826“ ir gausus būrys talkininkų.
 
Pagrindinis šių varžybų tikslas ir uždavinys – aukų rinkimas Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologinio centro išlaikymui, kur visos paslaugos ligoniams ir jų artimiesiems yra teikiamos nemokamai. Greta šio kilnaus tikslo svarbus yra ir žmonių pilietiškumo ugdymas, gerumo skatinimas, turiningas ir prasmingas laisvalaikio praleidimas pavasarinėje gamtoje. Šios varžybos prieinamos ne vien profesionaliems sportininkams, bet ir paties įvairiausio fizinio pasirengimo eiliniams žmonėms – tiek susibūrusiems į komandas, tiek ir startuosiantiems pavieniui. Ralio devizas – olimpinis: svarbu dalyvauti. Klaipėdos rajono vandens sporto ir turizmo klubo „Prie Žvelsos“ vadovas Artūras Daniusevičius ir šių varžybų idėjos autorius, nenuilstantis vandens sporto organizatorius RK „Concordia 1826“ brolis Gintautas Rusteika kartu su visais savo bendraminčiais jau šeštus metus džiaugiasi, kad dalyviai čia ne tik prasmingai praleidžia laiką, bet ir savo aukomis nuoširdžiai prisideda prie minėto Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologinio centro išlaikymo.
 
Šių metų gegužės 21 dieną Senvagės aikštėje (Rudaičių kaimas prie Minijos upės, kelio Vėžaičiai – Lapiai 4 km) įvyko jau šeštosios tradicinės varžybos „Judėk pirmyn su Viltimi! – 2016“. Jų programoje – šešių rūšių varžybos.
 
Pirmoji rungtis – baidarių maratonas Minijos upe maršrutu Kartena – Senvagė (32 km). Antroji – baidarių ralis (orientacinės varžybos bei slalomas) Pikteikiai – Senvagė (10 km). Baidarės – vienvietės ir dvivietės, jų užteko visiems varžybų dalyviams. Trečioji rungtis – šių metų naujiena. Tai plaukimas specialiai įrengtu katamaranu asmenims su judėjimo negalia. Pirmą kartą 10 km distanciją taip plaukė pačių drąsiausių 13 neįgaliųjų. Jų gretose buvo ir svečiai iš kaimyninės Kaliningrado srities.
 
Trys rungtys laukė dviratininkų. Pirmoji – dviračių MTB XC krosas (25 km) profesionalams. Antroji rungtis – kalnų dviračių varžybos mėgėjams (12 km). Abiejų rungčių trasa vingiavo įvairaus pravažumo miško keliais, kalnais, pakalnėm, laukų takeliais ir žvyrkeliais. Trečioji rungtis – iki 10 m. amžiaus vaikų dviračių lenktynės (500 m). Visi šios rungties dalyviai buvo apdovanoti specialiais atminimo prizais.
 
Toliau programoje vyko Lapių bendruomenės rengiamos vaišės, tinklinio, kvadrato, petankės, kitų laisvalaikio rungčių varžybos. Vakare – apdovanojimai, brolių vienuolių padėka, aukų perdavimas. Sutemus – naktis prie laužo, dienos įspūdžiai ekrane, dainos.
 
Kilniam tikslui šiais metais buvo surinkta per 4.000 eurų suma. Visos šios lėšos per brolius vienuolius pranciškonus buvo perduotos Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologinio centro išlaikymui.  
 
Klaipėdos RK „Concordia 1826“ info
 

Komentarai

Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę