Klaipėdos Concordia 1826 RK

Tradicinės baidarių ir dviračių varžybos „Judėk Pirmyn su Viltimi! – 2017“

2017-05-27 « Atgal
Nuo 2011 metų kiekvieną gegužės mėnesį Rudaičiuose (stovyklavietė „Minijos senvagė“, kelio Vėžaičiai – Lapiai 4 km.) startuoja gražia tradicija tapusios Baidarių ir dviračių varžybos „Judėk Pirmyn su Viltimi!“, tapusios vienu iš pagrindinių „Vilties bėgimo“ solidarumo su onkologiniais ligoniais šaukliu. Renginį organizuoja Klaipėdos Rotary klubas „Concordia 1826“ ir gausus būrys talkininkų. Pagrindinis šių varžybų tikslas ir uždavinys – aukų rinkimas Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologinio centro išlaikymui, kur visos paslaugos ligoniams ir jų artimiesiems yra teikiamos nemokamai. Greta šio kilnaus tikslo svarbus yra ir žmonių pilietiškumo ugdymas, gerumo skatinimas, turiningas ir prasmingas laisvalaikio praleidimas pavasarinėje gamtoje.

Programoje vyko penkių rūšių varžybos. Dvi – plaukimas Minijos upe. Tai baidarių ralis (orientacinės varžybos bei slalomas) Pikteikiai – Senvagė (10 km), plaukimas specialiai įrengtu katamaranu asmenims su judėjimo negalia. Dviratininkams buvo numatytos trys rungtys. Tai MTB XC krosas (25 km) profesionalams, kalnų dviračių varžybos mėgėjams (12 km) ir vaikų iki 10 m. amžiaus dviračių lenktynės (500 m).

Šiais metais šioje akcijoje dalyvavo apie 200 baidarių ir dviračio varžybų dalyvių – lenktynininkų bei katamaranais plaukusių neįgaliųjų, kuriuos kaip ir kasmet svetingai priėmė poilsiavietės šeimininkė Violeta Tabokienė, o tradicine žuviene vaišino šauniosios Lapių bendruomenės šeimininkės.

Visus susirinkusiuosius pasveikino Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, brolis pranciškonas Benediktas Jurčys. Atidaryme dalyvavo Seimo narys Petras Gražulis, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

MTB XC dviračių krose varžėsi 17 vyrų bei 1 moteris. Dviračių varžybose dalyvavo 24 vyrai ir 1 moteris. 42 baidarėmis yrėsi 84 suaugusieji ir 4 vaikai. Specialiai įrengtais katamaranais plaukė 18 neįgaliųjų iš Klaipėdos rajono ir kaimyninės RF Kaliningrado srities.

Jų ir gausių akcijos rėmėjų dėka buvo surinkta 4.100 eurų suma. Visos šios lėšos per brolius vienuolius pranciškonus perduotos Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologinio centro išlaikymui.