Klaipėdos Concordia 1826 RK

Trakų Rotary klubo vizitas pas Klaipėdos RK "Concordia 1826" brolius ir "Karalienė Luizė" seses

2015-06-07 « Atgal
Š.m. birželio 6-7 d.d. į Klaipėdą pas RK „Concordia 1826“ brolius ir RK „Karalienė Luizė“ seses atsakomajam vizitui atvyko gausus būrys Trakų Rotary klubo brolių su savo šeimomis. Abu Klaipėdos klubai jau buvo svečiavęsi Trakuose praeitų metų rugsėjo pabaigoje.

Svečiai iš Vytauto laikų Lietuvos sostinės galėjo susipažinti su Klaipėdos uosto akvatorija, įrenginiais, o greitaeigiu katamaranu „Smiltynė“ keldamiesi į Juodkrantę iš visiškai arti įvertinti laivo – dujų saugyklos „Independence“ gabaritus. Juodkrantėje aplankėme kormoranų perimvietę, grožėjomės vis dar nepaliesta unikalia Neringos gamta bei žvejų sodybų architektūra. Grįžę į Klaipėdą turėjome galimybę apsilankyti krantinėje stovinčiuose didžiuosiuose buriniuose laivuose, dalyvaujančiuose „Baltic Tall Ships Regatta – 2015“ (Klaipėda – Szczecin) renginiuose. Ypač svečiams patiko apžvelgti uosto akvatoriją nuo 1982 metais Gdynėje statyto beveik 110 metrų ilgio ištaigingo tristiebio burlaivio „Dar Mlodziezy“ denio. O apsilankę Klaipėdos Pajūrio regioniniame parke svečiai išgirdo daug įdomybių apie jūros pakrančių formavimąsi, jų istoriją, gamtosaugos ir paveldosaugos naujienas. Aplankėme pajūryje išlikusius karo laikų fortifikacijos įtvirtinimus bei čia kuriamą muziejų „Memel Nord“ muziejų. Vakare visi kartu aktyviai dalyvavome XXI-jo Klaipėdos Džiazo festivalio renginiuose.

Antrąją vizito dieną visi kartu vykome į Rusnę. Buvome supažindinti su salos istorija, kultūros paveldu, specifinės šio miestelio žmonių gyvensenos ypatybėmis. Surengta išvyka laivu po Kuršių marias, Minijos žiotimis bei etnografiniu Mingės kaimu, vaišės šviežiai rūkyta žuvimi bei karšta žuviene Trakų Rotariečiams paliko daug neišdildomų įspūdžių.

Visi trys klubai ne tik apsikeitė simboliniais Rotarietiškais suvenyrais, bet sutarė ir toliau nuolat bendradarbiauti – keistis informacija apie vykdomus projektus, novatoriškos veiklos idėjomis bei ranka rankon kartu puoselėti esmines Rotarietiškas vertybes.

RK „Concordia 1826“ info