Klaipėdos Concordia 1826 RK

Už Lietuvą be įkalinimo įstaigų, be vaikų namų, be skyrybų, be savižudybių

2015-12-03 « Atgal
Skamba gražiai ir pakylėtai, visiems norėtųsi tokioje Lietuvoje gyventi. Tačiau kaip šios vizijos pasiekti? Protėvių išmintis byloja, jog "žuvis pūva nuo galvos", na o perfrazavus - jei sveika galva, tai ir kūnui lengviau.

Logiška, jog pirmiau - teisingos mintys, teisinga pasaulėžiūra, idealai, tikslai, o tuomet ir valstybėje, ir šeimojeviskas susistato reikiama ir teisinga tvarka.
Lietuvoje ir pasaulyje šiuo metu pastebima neabejotina autoritetų ir lyderių krizė. Tokių lyderių, kurie yra pasišventę tautos interesams, kompetentingi bei atsparūs korupcijos pagundoms. Trūksta istorinių asmenybių, tokių kaip Mahatma Gandis, Martinas Liuteris Kingas, į kurias galėtume lygiuotis. Lyderių atsiradimas turėtų neabejotiną įtaką Lietuvos politiniam, ekonominiam ir moraliniam gyvenimui ir visos tautos gerovei. Daug kas priklauso nuo aktyvių, pozityvių žmonių, lyderių, nesvarbu kokioje sferoje besidarbuojančių, ar tai būtų mokykla, savivaldybė, ligoninė, Seimas, ar skautų stovykla.

Jaunimo lyderystės ugdymas įvardintas Klaipėdos RK „Concordia 1826“ prioritetinėse veiklose. Jau penktus metus įgyvendinamo projekto „Savanorystė ir lyderystė“ esminis tikslas – ieškoti jaunų lyderių ir padėti jiems atsiskleisti ugdant savo kompetencijas ir charakterį aukštų idealų pavyzdžiu.
Ieškome jaunų lyderių, savanoriškoje veikloje visuomenei tarnaujančių žmonių ir kasmet 18-20 dalyvių suteikiame visiškai arba iš dalies  finansuojamą galimybę dalyvauti minėtas savybes ugdančioje Pasaulinėje lyderystės konferencijoje („World Leadership Summit“), kuri dabar vyko lapkričio 20-21 d. Klaipėdoje ir 27-28d. Vilniuje.

Projekto vizija – ateityje matyti tokiomis pozityviomis savybėmis apdovanotus politikus, verslininkus, filantropus, žiniasklaidos priemonių vadovus, dirbančius Klaipėdos miesto ir visos lietuvių tautos gerovei.
Net ir keletas tokių lyderių gali turėti esminę teigiamą įtaką mūsų visuomenei. Projektas ne tik turi „pozityvų užtaisą“, bet yra orientuotas ir į neigiamų gyvenimo pusių prevenciją. Tuo būdu lyg ir paprastu kasmetiniu veiksmu, mes galėsime daryti įtaką per ateities lyderius visoms šalies gyvenimo sritims. Tai prasminga ir efektyvu.

Mes "nedaliname žuvies", net "meškerių nedaliname"- mes mokome žmones mokinti kitus, kaip gaudyti žuvį sau ir savo artimui. Štai tokia paprasta idėja ir logika.
2014 metais projekto „Savanorystė ir lyderystė“ partneriais tapo JAV Winchester Rotary klubas. Tad šis klaipėdiečių projektas tapo tarptautiniu. Šiais metais prie pačios idėjos prisijungė ir Panevėžio RK "Arta". Nemažai rotariečių ir kitų klubų narių parėmė savo asmeninėmis lėšomis jaunimo dalyvavimą šioje dvi dienas trunkančioje konferencijoje, kuri anot portalo Bernardinai.lt įvardinta kaip Lyderystė galinti pakeisti pasaulį. Kalba apie lyderystę - iš esmės, apie tokią lyderystę, kuri gali padaryti dramatišką įtaką ne tik jūsų verslo ar veiklos augimą, keisti jūsų organizacijos klimatą, bet perkeisti žmonių gyvenimus ir galiausiai pasaulį. Drąsu ir ambicinga? Taip. Tačiau būtent apie tokią lyderystę kalba dešimt pasaulio mastu pripažintų pranešėjų, lyderystės tyrėjų ir bestselerių autorių, sėkmingiausių vadovų kasmetinės Pasaulinės lyderystės konferencijos metu.

Kas verda jaunojo žmogaus galvoje, įšgirdus iš pranešėjo jam adresuotą klausimą: „Kaip pasikeis kitų žmonių gyvenimai dėl to, kad jūs gyvenate šioje žemėje?"
Pagalvokime ir patys.

Tad kviečiame brolius ir seses prisidėti prie šios kilnios misijos ir kitais metais rudenį paremti konkrečiai savo regionų lyderių dalyvavimą, tokius esminius apmąstymus sukeliančiame kasmetiniame doros lyderystės ugdymo forume.

Gruodžio 1 d. klubo susirinkimo metu broliai Eduardas ir Tadas  pristatė praėjusios renginio „Lyderystės konferencija“ rezultatus. Norinčių pasinaudoti mūsų klubo parama (40 vietų) buvo ženkliai daugiau, negu mes galėjome suteikti. Prasidėjo klubo bendradarbiavimas šioje srityje su kitais klubais, buvo pasiūlyta tai išplėsti ir išauginti į didesnį projektą.

Concordia 1826 info.