Klaipėdos „Karalienė Luizė“ RK

RK „Karalienė Luizė“ klubas paženklino istorinį pastatą

2016-04-22 « Atgal
Karališkąją Klaipėdos praeitį menantis istorinis pastatas, esantis pačiame uostamiesčio centre, rotariečių iniciatyva pažymėtas dviem karališkais ženklais. Balandžio 21 d. ant pastato, Puodžių g. 1, atidengta atminimo lenta apie čia veikusią Karalienės Luizės gimnaziją ir nauja Klaipėdos Karalienės Luizės Jaunimo centro iškaba.
 
Idėja priminti šio pastato istoriją kilo Klaipėdos Rotary klubo "Karalienė Luizė" narėms. Iniciatyvai pritarė Klaipėdos politikai, atminimo lentos sukūrimu ir gamyba rūpinosi ir finansavo rotarietės.
 
Žalvario ovale iškilusia Luizės monograma papuošta atminimo lenta pagaminta iš granito, kuriame lietuvių ir vokiečių kalbomis iškaltas tekstas: "Šiame pastate 1891 - 1945 m. veikė Karalienės Luizės gimnazija./ In diesem Gebäude befand sich von 1891 - 1945 das Königin Luise Gymnasium."
"Iškilios istorinės asmenybės Karalienės Luizės vardas Klaipėdoje nepelnytai užmirštas. Apie tai, kad Klaipėda (Memel) 1807-1808 m. dėl politinių aplinkybių buvo tapusi Prūsijos sostine, mažai žino ir visuomenė. Tikime, kad šis ženklas pasitarnaus karališko miesto vardo stiprinimui"- sako Rotary klubo "Karalienė Luizė" prezidentė Jolanta Braukylienė.
 
Klaipėdos miesto tarybai priėmus sprendimą Klaipėdos Jaunimo centrui suteikti Karalienės Luizės vardą, pagaminta ir nauja įstaigos iškaba.
"Džiaugiuosi, kad mūsų kieme - dviguba šventė. Tikiu, kad šie ženklai į Puodžių gatvę atves ne vieną miesto svečią ir mums visiems primins miesto istoriją", - sako Klaipėdos Karalienės Luizės Jaunimo centro direktorius Aleksas Bagdonavičius.
 
Karališkoji pora prisidėjo prie miesto tvarkymo bei gražinimo, rūpinosi vargšais. Klaipėdoje praleisti metai žymėjo ir reikšmingų reformų pradžią: čia buvo paskelbta apie valstiečių išvadavimą iš baudžiavos, vykdoma universitetų reforma.
 
 
RK „Karalienė Luizė“ inf.
 

Komentarai

Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę