Klaipėdos „Karalienė Luizė“ RK

Vaikų taisyklingos laikysenos projektas

Siekiant atkreipti dėmesį į vaikų kūno laikysenos sutrikimus, Klaipėdos Rotary klubas „Karalienė Luizė“ ėmėsi skoliozės prevencijos projekto. Tikslas – mažinti vaikų laikysenos sutrikimus ir skoliozės riziką, vykdant aktyvią šviečiamąją veiklą ir organizuojant mokomuosius prevencinius specializuotų fizinių pratimų bei plaukimo užsiėmimus.
 
Pirmojo projekto įgyvendinimo etapo metu 2014 m. buvo organizuojamos specialios mankštos, užsiėmimai baseine, saugaus elgesio ir pirmosios pagalbos mokymai vaikams. Taip pat buvo organizuojamos paskaitos vaikų tėveliams bei globėjams, padėjusios įgyti žinių, reikalingų tolimesniam prevenciniam vaikų mankštinimui. Bendradarbiaujant su Klaipėdos apskrities sveikatos centro specialistais, buvo parengtas ir tikslinei grupei (rizikos grupės vaikų tėvams bei globėjams) išplatintas šviečiamasis informacinis leidinys. Pirmajame projekto etape dalyvavo 50 rizikos grupės vaikų: 25 Klaipėdos apskrities vaikų globos namų auklėtiniai ir 25 vaikai iš nepasiturinčių šeimų, kuriuos rekomendavo Klaipėdos apskrities visuomenės sveikatos biuro specialistai.
Antrajame projekto etape 2016 m. sukūrėme ir pagaminame mobilias stoteles – sieneles, kurių pagalba mokyklų ir darželių vaikai raginami pasitikrinti ir koreguoti savo laikyseną.Sienelės pasklido po miesto mokyklas, vaikų darželius, gydymo įstaigas. Viso
išdalinome 50 sienelių.
 
Vaikų taisyklingos laikysenos projektą rengiamasi tęsti pasiremiant gerąja Plungės Rotary klubo praktika – ikimokyklinio  ugdymo įstaigose vaikų sėdėjimui parūpinti ne kėdes, o kamuolius.
Jei norite prisijungti prie įgyvendinamų projektų ar juos paremti, susisiekite elektroniniu paštu rk.karalieneluize@gmail.com 
Banko sąskaita klubo projektams finansuoti bei paramai LT49 7044 0600 0780 0441 (SEB bankas)
 

Komentarai

Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę