Klaipėdos senamiesčio RK

6-oji tarptautinė stovykla jaunuoliams su regos negalia - „Pažinimo stebuklas 2016”

2016-07-08 « Atgal
Birželio 21-25 dienomis įvyko jau 6-oji tarptautinė stovykla „Pažinimo stebuklas 2016”, skirta jaunuoliams su regos negalia ir jų tėvams. Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas drauge su Klaipėdos regos ugdymo centru (RUC) džiaugiasi, kad kasmet turi galimybę pakviesti dalyvauti vis daugiau jaunuolių bei išplėsti vaikų draugų ratą už Lietuvos ribų. Šiemet prie vaikų iš Lietuvos prisijungė ir Baltarusijos bei Olandijos atstovai, iš viso stovykla džiaugėsi virš 70 jaunuolių.
 
Stovyklos idėja — padėti vaikams susipažinti, plėsti savo akiratį, sumažinti socialinę atskirtį, sudaryti sąlygas parodyti savo sugebėjimus ir linksmai praleisti laiką.
 
Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo prezidentas Vaidotas Dužinas (2015/2016) tiki, kad pavyks ir toliau plėsti užsienio svečių ratą, įtraukiant ne tik kaimynines, bet ir Skandinavijos šalis „Žinoma, vaikai noriai suvažiuoja, laukia šio kasmetinio susibūrimo, jiems tai tikrai patinka“ - kalbėjo klubo prezidentas spaudai.
 
Dėl stovyklos svarbos sutinka ir Klaipėdos regos ugdymo centro direktorė Laima Baranauskienė: „Mūsų centras rengia ir daugiau susitikimų, tačiau toks, kuriame šie vaikai gali atsipalaiduoti prižiūrimi specialistų, o ne tik tėvų - vienintelis. Tiek mes, tiek kiti organizatoriai bei rėmėjai norime ir toliau tęsti šią jau tradicija tapusią stovyklą, tikimės, kad ir kitais metais turėsime galimybę suburti vaikus poilsiui bei pramogoms."
 
Stovyklos dalyviai buvo sudominami ne tik ekskursijomis ir žaidimais, taip pat pažindinami su „Sėkmės istorijomis“, susijusiomis su regėjimo negalia. Šių istorijų tikslas — įkvėpti vaikus, parodyti, kad neverta nuleisti rankų, visuomet reikia tikėti, pasitikėti savimi ir siekti daugiau.  Stovyklos metu vaikai turėjo gausybę naujų patirčių, pažinčių ir įspūdžių. Aplankė saldainių fabriką „Roshen“, delfinariumą, dinozaurų parką, sportavo, dalyvavo įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, edukacinėse programose, džiaugėsi saule ir Baltijos jūra.
 
Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas drauge su Klaipėdos regos ugdymo centru (RUC) dėkoja visiems prisidėjusiems prie šios stovyklos organizavimo ir finansavimo: Klaipėdos Regos ugdymo centro pedagogams, Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubo nariams, Lietuvos Rotary apygardai, RK „Klaipėda", RK „Aditė", RK „Concordia 1826", RK „Karalienė Luizė", Minsko RK, Klaipėdos senamiesčio Rotaract klubui, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungai, Rimanto Ulevičiaus labdaros ir paramos fondui, UAB „Garant Safety", Anstoliui Aleksandrui Selezniovui, p. Kristinai Lapytei, p. Artūrui Valaičiui, UAB „Eurofortas“, UAB „Baltic pallets“, UAB „Priešgaisriniai Sprendimai“, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“, p. Gintarui Bendžiui ir grupei „Man-go“. Dėkojame dalyvius nemokamai nuo nelaimingų atsitikimų apdraudusiai „Gjensidige Baltic", informaciniams rėmėjams „Balticum TV" ir dienraščiui „Vakarų ekspresas", Lietuvos aklųjų ir silpnaregių žurnalui „Mūsų žodis“.
 
Stovyklos dalyvių šypsenos, džiugesio pilnos akys ir prašymai pakviesti į kitų metų stovyklą - paskatinimas tolimesniems darbams ir nuostabiausias atpildas už visų įdėtas pastangas.
 

Komentarai

Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę