Klaipėdos senamiesčio RK

Praūžė 7-oji tarptautinė stovykla jaunuoliams su regos negalia - „Pažinimo stebuklas 2017”

2017-06-26 « Atgal
Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubo ir Klaipėdos regos ugdymo centro (RUC) projektas „Pažinimo stebuklas“ į Giruliuose įsikūrusią stovyklą „Pasaka“ akluosius ir silpnaregius vaikus, jaunuolius ir jų šeimas subūrė jau septintąjį kartą. Šiemet susirinko daugiau nei septyniasdešimt dalyvių iš Lietuvos ir Baltarusijos. Pirmąjį kartą į šią stovyklą atvyko vaikai ir jaunuoliai iš Vilniaus bei Telšių. Visą savaitę stovyklautojai džiaugėsi įvairiais edukaciniais užsiėmimais, išvykomis ir pramogomis.

Stovykla iškilmingai atidaryta birželio 15-tąją dieną su Klaipėdos Vyturio pagrindinės mokyklos būgnų orkestru, vėliavos pakėlimu, šventiniu koncertu, kurio atlikėjai – stovyklos dalyviai, studijos „Grock“ jaunųjų talentų grupės „Barzdoti vyrai“ ir „Tribe“.

„Pažinimo stebuklo“ veikla šiemet buvo siejama su sportine tematika. Pažintis su Klaipėdos futbolo klubu „Atlantas“, penkiskart Lietuvos aklųjų stalo teniso (šoudauno) čempionu, Lietuvos parolimpinio komiteto generaliniu sekretoriumi Pauliumi Kalveliu bei Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių čempionais Lietuvos vyrų golbolo rinktinės nariais Mantu Brazauskiu, Nerijumi Montvydu ir Artūru Jonikaičiu, lengvaatlete, neįgaliųjų sportininke ir trenere, Rio de Žaneiro olimpiados 4-osios vietos laimėtoja Ramune Adomaitiene bei jos mama, taip pat lengvaatlete ir trenere Algina Vilčinskiene įkvėpė vaikus siekti savo tikslų, neprarasti ryžto ir atkaklumo nepaisant jokių kliūčių.

Beveik kasdien vyko įvairūs kūrybiniai-edukaciniai užsiėmimai, suorganizuotos pažintinės išvykos į Veiviržėnų amatų centrą, Veiviržėnų piliakalnį, Švėkšną, kurioje aplankyta Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia, Švėkšnos dvaro rūmai, arkinis pėsčiųjų tiltas. Stovykloje vaikus aplankė ir Kaniterapijos asociacijos nariai su šunimis. Vaikai pramogavo stovykloje vieną dieną atidarytame batutų parke, šalia prekybos centro „Akropolis“ veikiančiame karuselių parke. Mamoms suorganizuota išvyka į Olesios Žuravliovos grožio studiją Klaipėdoje. Vaida Butautaitė padovanojo stovyklos dalyviams koncertą tamsoje, kuriame dainavo  ir negalią turintis Lietuvos talentų prizininkas Emilis. Kasdien vyko iškylos, žaidimai prie jūros, smėlio pilių statymas, įvairūs sportiniai žaidimai, o vakarai leidžiami su gera muzika ir šokiais stovyklos diskotekoje.

„Pažinimo stebuklo“ uždarymo dieną netrūko nuoširdžių emocijų, padėkų organizatoriams, savanoriams, pedagogams, rėmėjams, svečiams, žiniasklaidai, visiems padėjusiems sukurti tikrą pažinimo stebuklą. Klaipėdos regos ugdymo centro pedagogės visus nustebino savo sukurtu stovyklos himnu, o viską vainikavo į dangų pakilusios vaikų svajonės – daugybė geltonų balionų. Visi atsisveikino kupini kuo puikiausios nuotaikos ir vilties susitikti stovykloje kitais metais.