Klaipėdos senamiesčio RK

Tarptautinė stovykla vaikams su regos negalia – „Pažinimo stebuklas 2015“

2015-06-24 « Atgal
Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas drauge su Klaipėdos regos ugdymo centru (RUC) birželio 14-18 dienomis jau penktą kartą sukvietė akluosius ir silpnaregius vaikus bei jų tėvus į stovyklą „Pažinimo stebuklas“, kuri vyko Nidoje, poilsio namuose „Žuvėdra“.

Projektas pirmąkart tapo tarptautiniu – atvyko net 60 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos. Vaikai, kurie į įprastas stovyklas vykti negali dėl specialiųjų poreikių, šios stovyklos metu galėjo atsipalaiduoti, užsiimti įvairiomis veiklomis, pabendrauti lietuvių ir užsienio kalbomis, susirasti draugų šiai vasarai, o gal net ir visam gyvenimui.

Per savaitę Neringos savivaldybėje "Pažinimo džiaugsmo" stovyklautojai vyko į ekskursiją į Raganų kalną, bendravo su ornitologu, režisieriumi, lankėsi L. Rėzos kultūros centre, darbavosi amatų dirbtuvėse, klausėsi istorijų apie gintarą ir jo apdirbimą, gamino vėtrunges. Žinoma, poilsis neapsiėjo be jūros, diskotekos, itin daug įspūdžių suteikė pasiplaukiojimas laivu Kuršių mariose. Stovyklos uždarymo vakarą vaikai demonstravo savo talentus bei klausėsi "Chorų karų" nugalėtojo Lietuvos aklųjų choro "Feniksas". Šiemet aklųjų choro koncertas stovykloje tapo didele motyvacija tiek vaikams, tiek jų šeimoms, jie galėjo įsitikinti, kad gyvenimas aklumu nesibaigia, galima daug ko pasiekti.

“Mes - Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubas džiaugiamės, kad maždaug prieš šešerius metus gimusi idėja rasti finansavimą vasaros stovyklai skirtai vaikams, jaunimui, kuriems reikia šiokių tokių specialių poreikių, priežiūros, įgavo tokią gražią formą, tapo gražia tradicija ir yra prieinama vis daugiau regos negalią turinčių vaikų. Visi klubo nariai jau pradeda galvoti, kaip vaikus nudžiuginti ir  kitąmet.” - sakė Aivaras Lūžys, klubo prezidentas, stovyklos uždarymo vakarą.

Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas drauge su Klaipėdos regos ugdymo centru (RUC) dėkoja visiems prisidėjusiems prie šios stovyklos organizavimo ir finansavimo: Klaipėdos Regos ugdymo centro pedagogams, Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubo nariams, Lietuvos Rotary apygardai, RK "Klaipėda", RK "Aditė", RK "Maris", RK "Concordia 1826", RK "Karalienė Luizė", Minsko RK, Rygos RK, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungai, AB "Klaipėdos energija", UAB "Raguvilė", UAB "Langų parkas", UAB "Andrienas", UAB "Rombas", UAB "Garant Safety", Anstoliui Aleksandrui Selezniovui, UAB "Uostamiesčio langai", UAB "Autoaibė", p. Raimondui Kubiliui, UAB "Topstatyba", UAB "Smiltynės perklėla", AB "Žemaitijos pienas", UAB "Augma", Klaipėdos muzikinio teatro vadovui Ramūnui Kaubriui. Didelis ačiū maloniai stovyklą priėmusiai ir globojusiai Neringos miesto savivaldybei. Dėkojame dalyvius nemokamai nuo nelaimingų atsitikimų saugojusiai "Gjensidige Baltic", informaciniams rėmėjams Balticum TV ir dienraščiui "Vakarų ekspresas".

Stovyklos dalyvių švytinčios akys, šypsenos ir išsiskyrimo ašaros - puikiausias šio komandinio darbo įvertinimas visiems ir paskatinimas tolimesniems darbams.

Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo inf.