Kupiškio RK

Artėjančių šv. Kalėdų nuotaiką vaikams pirmieji padovanojo norvegai

2017-11-29 « Atgal
Lapkričio 25 dienos popietę  Kupiškio ir Norvegijos rotariečiai Kupiškio Rotary klubo susirinkime susibūrė pabendrauti su Kupiškio rajono savivaldybės meru. Susitikimo metu meras Dainius Bardauskas padėkojo norvegams už nuolatinę paramą rajonui gerinant  žmonių socialinę padėtį ir palinkėjo, kad glaudūs ryšiai su Kupiškiu nenutrūktų.  Faerder Rotary klubo prezidentas Knut Borge Knutsen merui palinkėjo gerų ir prasmingų projektų  gražinant Kupiškio miestą.  Visiems norvegams susitikimo pabaigoje meras įteikė dovanėles su Kupiškio miesto simbolika ir išsakė viltį, kad susitikimas turės įtakos tolimesniam bendradarbiavimui įvairiose srityse.

Prioritetine Norvegijos Faerder Rotary klubo paramos sritimi išlieka Šv. Kazimiero vaikų namai. Visiems 40 vaikų namų gyventojų  buvo atvežtos rotariečių nupirktos asmeninės dovanėlės,  taip pat rotariečiaį  tradiciškai įteikė eurų įstaigos reikmėms - indaplovei ir paspirtukams  įsigyti, o bendram vaikų  kalėdiniam stalui  padovanojo  tradicinį  kalėdinį imbierinį  namelį ir imbierinių sausainių.

Norvegai susipažino su Kupiškio mokykloje „Varpelis“ Kupiškio, Danijos ir Norvegijos  rotariečių lėšomis įgyvendintu projektu, kurio metu vaikams su negalia buvo įrengtos supynės ir karuselė. Tai pirmasis Lietuvoje Rotary klubų  projektas, kurio metu mokykloje  įrengtos sūpynės, leidžiančios vaikams suptis sėdint neįgaliojo vežimėlyje. Faerder Rotary klubo prezidentas Knut Borge Knutsen pasidžiaugė, kad jo atstovaujamas klubas galėjo prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo ir, kad dabar vaikai  turės galimybę užsiimti  smagia veikla  gryname ore.

Straipsnio autorė Kupiškio Rotary klubo narė Vilma Mažeikienė