Kupiškio RK

Rotariečiai reprezentavo Kupiškį Danijoje

2017-03-01 « Atgal
Kupiškio Rotary klubo prezidentas Gintaras Šatinskas su žmona Rasuole ir klubo nare Vilma Mažeikiene 2017 m. vasario 3-6 dienomis atstovavo klubui Danijos Hadsten Rotary klubo 50 metų jubiliejaus šventėje, kuri vyko Hadsten mieste.
 
Kupiškio ir Hadsten Rotary klubų draugystė tęsiasi jau daugiau nei 15 metų.  Hadsten Rotary klubas buvo tarptautinis klubas, sutikęs tapti krikštatėviu, kad Kupiškio Rotary klubas galėtų gauti tarptautinį pripažinimą ir 2002 metais įstoti į tarptautinę Rotary klubų organizaciją.  
 
Kupiškio ir Hadsten Rotary klubai 2002 metais pasirašė klubų-sesių  draugystės sutartį. Tokios sutarties iniciatoriumi buvo pirmasis Kupiškio Rotary klubo prezidentas Leonas Apšega.   Nuo 2001 metų Kupiškio įstaigos, organizacijos ir  gyventojai šios draugystės dėka gavo daugiau nei 422 tūkst. litų, arba 123 tūkst. eurų,  įvairios paramos.  Per tuos metus Kupiškio ligoninę pasiekė  automobilis, 5 konteineriai ligoninės įrangos, baldų, „Lego“ žaislai ligoninės vaikų skyriui, Kupiškio senelių namams ir mokykloms buvo atvežta virtuvės įrangos, baldų, smulkaus inventoriaus. Kupiškio sporto centrui buvo atvežta nauja sportinės aprangos komplektų siunta, Šv. Kazimiero vaikų namams -nupirktas televizorius, žaislai, avalynė, rajono vaikų darželiams ir 1-5 klasių mokiniams-  įvairios dovanėlės.  Rotariečiai iš Hadsten skyrė 2000  litų Kupiškyje  vėžiu sergančiai mergaitei. Hadsten Rotary klubas buvo pagrindinis mecenatas finansuojant tarptautinius Rotary fondo projektus Kupiškyje, kurių dėka buvo nupirkta ir instaliuota nauja įranga  L. Stuokos Gucevičiaus gimnazijos ir P. Matulionio progimnazijos mokyklų virtuvėse.  Hadsten Rotary klubas finansavo tarptautinius  projektus mokykloje „Varpelis“: pirmasis-renovuojant sanitarines higienines patalpas ir jas pritaikant vaikams su negalia, o antrasis-įrengiant vaikams su negalia laiptinėje keltuvą-liftą.  Danai investavo ir į kupiškėnų žmogiškuosius gebėjimus  bei  finansavo dvi keliones po 24 žmones į Daniją susipažinti su Danijos demokratijos ir Gerovės valstybės pagrindais. Viena iš šių kelionių  buvo skirta 24  Kupiškio socialinės srities darbuotojų 2 savaičių  stažuotei Danijoje. 
 
Daugiau kaip 10 metų tęsiasi rotariečių medžiotojų tradicija vienais metais medžioti Danijoje, kitais- Kupiškyje. Kupiškio Rotary klubo prezidentas yra medžiotojas, tad ir po iškilmingo šventinio vakaro Hadsten rotariečiai kitą dieną jam surengė  fazanų medžioklę.
 
Šiuo metu Hadsten rotary klubas  vienija 63 narius. Jau penkerius metus klubo nariai lėšas projektinei veiklai renka organizuodami dviračių turą  Hadsten – Paryžius. Per penkerius metus dėl šio turo  į Rotary fondą buvo pritraukta 2 milijonai Danijos kronų. Hadsten Rotary klubo iškilmingos 50 metų šventės metu  šio turo organizatoriai 7 rotariečiai  buvo iškilmingai apdovanoti Rotary judėjimo įkūrėjo advokato Paul Haris ženklais.
 
„Rotariečiai iš Hadsten Rotary klubo mus priėmė labai šiltai,  išsakė didelę pagarbą Kupiškio rotariečiams už bendrą patirtį ir ilgametę draugystę bei kvietė teikti pasiūlymus dėl tolimesnės bendros projektinės veiklos“ – po vizito į Daniją kalbėjo Kupiškio Rotary klubo prezidentas Gintaras Šatinskas. 
 
Nuotraukoje: iš kairės- buvęs Rotary apygardos valdytojas Jens Sondergaard, Kupiškio Rotary klubo prezidentas Gintaras Šatinskas, Anglijos Diss Rotary klubo prezidentė Heather Babb, Hadsten Rotary klubo prezidentas Mads Moller Pedersen , Vidinio Rato klubo prezidentė Ingrid Mikkelsen, Rotary apygardos  1440 valdytojas Christian Boldsen, Kupiškio Rotary klubo narė Vilma Mažeikienė.
 
Straisnį parengė Kupiškio Rotary klubo narė Vilma Mažeikienė

Komentarai

Raimonda Čejauskienė | 2017-03-02 23:37
Puiku !!! labai džiugu kad puoselėjate  tarptautinės bendrystės tradicijas . Šaunuoliai !!!
Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę