Marijampolės RK

Dovanos talentams: vaikams iš nepasiturinčių šeimų atiteko trys pianinai

2013-12-29 « Atgal
Marijampolės „Rotary“ klubas, nuolat rengiantis paramos akcijas, muzikai gabiems vaikams iš nepasiturinčių šeimų prieš Kalėdas padovanojo tris pianinus. „Prieš kurį laiką klube diskutavome, kam galėtume padėti šiais metais. Klubo narys, Marijampolės kolegijos direktoriaus pavaduotojas Kostas Jankauskas pasiūlė paremti muzikinių gabumų turinčius vaikus.
 
Nupirkome tris pianinus ir padovanojome kaime gyvenančioms 6, 9 ir 12 metų mergaitėms. Jas mums rekomendavo socialiniai darbuotojai ir mokytojai. Atvirai pasakysiu – seniai tokį didelį malonumą buvau patyręs. Vaikai nuoširdžiai džiaugėsi instrumentais“, – „Lietuvos rytui“pasakojo Marijampolės „Rotary“ klubo prezidentas Juozupas Zimnickas. Šiuos instrumentus klubas įsigijo per Marijampolės kolegijoje surengtą aukcioną.
 
„Instrumentai buvo tvarkingi. Juos patikrino ir suderino specialistas. Kolegijoje išnyko kelios menų studijų programos, muzikos pedagogikos mokosi tik keliolika studentų, todėl daug įvairių instrumentų tapo nebereikalingi. Mes norime padėti gabiems vaikams, kurių tėvai negalėtų nupirkti ne tik naujo pianino, kainuojančio maždaug 6–7 tūkst. litų, bet ir naudoto už du tūkstančius“, – sakė diplomuotas inžinierius K.Jankauskas, pats grojantis saksofonu. Klubo vyrai šešiese nešiojo sunkiasvores dovanas pirmiausia iš kolegijos į automobilį, vėliau – į apdovanojamųjų namus. Pianinus reikėjo saugoti nuo smarkesnio krestelėjimo, kad neišsiderintų. Į jokį Kalėdų Senelio dovanų maišą netelpančią dovaną gavo ir 6 metų Ieva iš Smilgių kaimo. Mergaitė antrus metus lanko Marijampolės muzikos mokyklą, groja fortepijonu. Mokyklos direktorius Gytis Širvinskas teigė, jog Ieva turi puikią muzikinę klausą ir yra gabi. Vos tik pianinas buvo pastatytas kambaryje, mažoji muzikantė drąsiai svečiams pademonstravo savo sugebėjimus. Kiti instrumentai buvo nuvežti devynmetei Deimantei į Šventragio kaimą ir dvylikametei Ramunei į Baraginės kaimą.
 
Mergaitės mokosi muzikos, dainuoja chore, namie rengia koncertus, tačiau jų tėvai neišgalėjo nupirkti pianino.
 

Komentarai

Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę