Marijampolės RK

Nepriklausomybės akto signatarai įamžinti atminimo lentoje

2018-02-22 « Atgal
Marijampolės Rotary klubas, minėdamas Lietuvos Šimtametį, pritariant savivaldybei ir gimnazijos bendruomenei nutarė įamžinti atminimo lentoje Nepriklausomybės akto signatarų, buvusių šios garbingos ir seniausios Sūduvos krašto mokyklos mokiniais, pavardes.

Šios atminimo lentos autorius mūsų Rotary klubo narys skulptorius Kęstutis Balčiūnas. Gimnazijos vestibiulį papuošė trys „bronzinti“ gipsiniai bareljefai, kuriuos sukūrė skulptorius Remigijus Kupčikas. Mokslinėje konferencijoje mūsų Rotary klubo narys Benjaminas Mašalaitis skaitė pranešimą apie signataro Jono Vailokaičio neviešintus gyvenimo faktus. Mokyklos bibliotekai B.Mašalaitis padovanojo knygą apie J. Vailokaitį.

Marijampolės Rotary klubas pradėjo vykdyti ir kitą tęstinį projektą - suskaitmenino vertingiausius muziejaus dokumentus bei nuotraukas, kurias galima pamatyti e.mrjg.lt. Prie gimnazijos e-muziejaus plėtotės galės prisidėti kiekvienas pilietis, turintis vertingų eksponatų.

Marijampolės RK info