Pakruojo RK

Lego robotų projektas 2017/2018

2018-04-24 | Paskelbė: asta.pabilioniene « Atgal
Baigiasi dar vieni "Lego robotų" projektų metai. Vaikai robotus gainioja kasmet atnaujinamuose misijų laukuose, Pakruojo Rotary klubo  padedami dalyvauja įvairiose varžybose ir laimi. Balandžio 22 d. Balsių pagrindinės mokyklos vaikai dalyvavo robotikos čempionate.

Mokytojas Raimondas Tumėnas dalinasi įspūdžiais.

"Balsių moksleiviai šiemet įgyvendino visas savo svajones: pabuvojo visų trijų Baltijos valstybių Robotikos čempionatuose! Lietuvoje – čempionai, Latvijoje – vicečempionai, Estijoje – (vos ne Europos čempionate) – “trinamės” tarp dešimties geriausiųjų. Surengėme gražų robotikos renginį Pakruojyje. Dalyvavome beveik visuose robotikos renginiuose Lietuvoje. Ir tai – per vienus mokslo metus! Tai būtų neimanoma be Rotary klubo geranoriškumo ir visakeriopos pagalbos. Ačiū!

O kelionė į Maltą (Latvija) buvo sunki, bet įdomi. Latviai labia džiaugėsi svečiais iš Lietuvos, nors robotų kovose jų nė kiek negailėjo… Keisti latviški robotų standartai – neeuropietiški. Kartais mūsų robotukai šalia jų atrodydavo kaip nykštukai. Bet tai nesutrukdė mūsų Sumo robotui užimti 2 vietą (tarp 83). Linijos sekime likome šešti (tarp 30). Folkrace lenktynių trasoje mūsų pasirodymą gadino prasti latvių robotai mūsų grupėje (neprognozuojamas robotukų elgesys, griuvinėjimai, kamščių sudarymai (jokios vairavimo kultūros!)  niekam iš grupės neleido patekti į kitus etapus). Patirtis neįkainojama. Draugai šiauliečiai su mažaisiais robotais Latvijoje buvo nepralenkiami.

O dar vilnietis verslininkas, robotikos mėgėjas, stebėdamas mūsų nuotykius, pakvietė mūsų komandą vasarą atvykti savaitei į privačią stovyklėlę (nemokamai) Juodkrantėje padirbėti su robotais. Labai netikėta.

Dar kartą labai AČIŪ visų Balsių mokyklos vaikų ir tėvelių vardu"