Pakruojo RK

PAKRUOJO RK PROJEKTAS "SAKURŲ PARKAS"

2017-08-29 | Paskelbė: asta.pabilioniene « Atgal
2017 m pavasarį  įgyvendinome  antrą  sakurų sodinimo projekto etapą. Pakruojo parke auga  75 sakuros, pastatėme knygų namelį, kuriame miestiečiai keičiasi knygomis.
Pavasarį  Pakruojo RK miestiečius pakvietėme į  sakurų sodinimo šventę   Pakruojo miesto parke. Šia proga į Pakruojį buvo atvykęs Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda su žmona Mechiko Shigeeda, pirmasis sekretorius Hiroki Takayama ir ambasados darbuotoja Milda Kraško. Kartu su pakruojiečiais sakuras pasodino Pasvalio, Biržų, Šiaulių ir Vykinto RK.  Renginio pabaigoje „Atžalyno“ gimnazijos aktų salėje arbatos gėrimo tradicijas pristatė ir arbata susirinkusiuosius vaišino ponia Mechiko Shigeeda su padėjėja ir ambasados darbuotoja Milda Kraško,  koncertavo gimnazijos tautinių šokių kolektyvas ir vaikinų ansamblis.
Bendradarbiavimą su  Japonijos ambasada pratęsėme kelione į Japoniją. Grupė mūsų klubo narių buvo priimti  Gifų bei Jamagatos miestų savivaldybėse, kur mums papasakojo, kaip dirba ir gyvena to krašto žmonės. Jamagatos miesto priimančių šeimų asociacija organizavo susitikimus vietos mokyklose, kur  bendravome su mokytojais bei mokiniais. Buvome maloniai nustebinti mokyklose vyraujančia tvarka, sugebėjimu saugoti savo kultūrą perduodant ją jaunimui. Tai, kas žinoma nuo senų laikų - pvz.: rašymo dailyraščiu,  lankstymo iš popieriaus (origami), namų ruošos pamokos  neleidžia pamiršti senų japoniškų tradicijų. Susitikime su japonų šeimomis ragavome įvairius to regiono  patiekalų bei žiūrėjome būgnininkų pasirodymą.
Po puikiai  praleisto laiko  Gifu prefektūroje  atvykome į senąją sostinę Kiotą, kur aplankėme Fushimi Inari, Kiyomizu, Kinkakuji šventyklas. Mus žavėjo jaunimas,  dėvintis kimono kasdieną. Sakoma, kad šiame mieste šis nacionalinis kostiumas yra labiausiai paplitęs.
Kelionę baigėme aplankydami Tokiją.