Pakruojo RK

Pakruojo Rotary klubo Lego robotų projektas

2015-06-09 « Atgal
Pakruojo Rotary klubo Lego robotų projektas yra skirtas vaikų nuo 9 metų amžiaus užimtumo didinimui, tobulinat moksleivių naudojimosi informacinėmis technologijomis (programavimo) įgūdžius, ugdant dalyvių komandinio darbo įgūdžius, plėtojant mokinių kūrybiškumą. Programoje dalyvauja Pakruojo, Mariestad (Švedija), Mariestads – Marieholms (Švedija) Rotary klubai.
Projektas startavo 2010 metų birželio mėnesį, kai Švedijos Rotary klubai padovanojo pirmuosius robotus. 2010 metų rudenį  Rozalimo vidurinėje mokykloje įvyko pirmųjų Lego robotų  pristatymas ir mokymai, kuriuos vedė Jonas von Essen (Švedija) – pasaulio Lego robotų konstravimo čempionas. 2011 metų rudenį Pakruojo rajono mokyklos turėjo šešis  Lego robotus. Rozalimo vidurinės, Žeimelio vidurinės ir Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklų mokiniai susirinko pasidalinti sukaupta patirtimi. 2012 metų sausį prie projekto prisijungė Linkuvos gimnazija. 2012 metų gegužę įvyko Pakruojo Rotary klubo organizuotas Lego robotų turnyras, kuriame dalyvavo 6 komandos. Šiuo metu projekte dalyvauja 4 mokyklos, kurios dirba su 9 robotais. Projektą klubas pristatė Lietuvos Rotary organizacijos 2012 metų konferencijoje ir sulaukė kitų Rotary klubų susidomėjimo.
Projekte dalyvaujantys mokiniai džiaugiasi įdomiu užsiėmimu.  Jiems padedantys mokytojai mato  didelę naudą ateičiai, nes vaikai įgyja vertingų kompiuterio  programavimo įgūdžių (aplinkinėse šalyse programavimas yra įtrauktas į mokymo programavimas, kaip pasirenkamas dalykas).
Pakruojo rotary klubas tęsia projekto ,,LEGO ROBOTAI“ įgyvendinimą mokyklose : aprūpina moksleivius naujais modeliais ir padeda nuvykti į respublikinius konkursus. Moksleiviai noriai dalyvauja varžybose, kuriose mokytojai ir mokiniai tobulina savo gebėjimus.

Įspūdžiai iš paskutinių varžybų:
2015 vasario mėnesio pirmą savaitgalį Panevėžyje KTU patalpose 16 "patyrusiųjų" komandų  ir būrys "žaliųjų" kovojo dėl geriausiojo vardo. Iš keturių Pakruojo komandų trys pateko į finalinį aštuntuką. Balsiečiams pavyko laimėti 3 vietą - emocijos tryško per kraštus!
Norime padėkoti Jums už pagalbą organizuojant šį renginį!
O mes toliau bandysime "įpūsti sielą" toms LEGO detalėms. Džiugu, jog įveikėme komandas, "ginkluotas" naujos kartos robotais- džiaugiasi mokytojas Raimondas Tumėnas
Mes labai dėkingi už galimybę pabuvoti įspūdingoje šventėje Vilniuje - puiki atmosfera, nepriekaištinga organizacija, neįkainojama patirtis.
Visos mūsų komandos pateko tarp 16 geriausių (iš 46 dalyvių), o Žemynos vaikai - antri bendroje įskaitoje!