Pakruojo RK

Pakruojyje – iškilmingas sakurų sodo atidarymas

2016-04-28 | Paskelbė: rima.juozapaviciene « Atgal
Balandžio 26 d. Pakruojo miesto parke iškilmingai atidarytas Sakurų sodas, skirtas diplomatinių santykių tarp Japonijos ir Lietuvos 25-osioms metinėms paminėti. Idėją sukurti ir miestui padovanoti tokį sodą kilo Pakruojo Rotary klubo nariams.

Ta proga į Pakruojį atvyko Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda, pirmasis sekretorius Hiroki Takayama ir ambasados darbuotoja Milda Kraško. Savivaldybėje svečiai susitiko su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais ir Rotary klubo atstovais Pakruojo rotary klubo prezidentė Laima Kanaukienė savivaldybės atstovams ir svečiams  pristatė klubo veiklą. Ji paminėjo, kad klubas veikia nuo 2005 metų.Vienas klubo prioritetų - parama gabiems Pakruojo krašto vaikams.2010 metais klubas pradėjo ,,Lego robotų" projektą,kurio tikslas - didinti Pakruojo rajono moksleivių užimtumą supažindinant juos su informacinėmis technologijomis. Po susitikimo savivaldybėje vyko šventė Pakruojo parke, kur praėjusią savaitę rotariečiai pasodino 30 sakurų. Sakurų sodo erdvėje sutvarkyti takeliai, įrengti nauji, japoniškais motyvais puošti medžio meistro P. Miežio pagaminti suolai. Šventės dalyvius ir dar vieną Pakruojo kampelį,kuriame žmonės galės gerai jaustis,palaimino dekanas Remigijus Čekavičius.

Tardamas sveikinimo žodžius  susirinkusiems, ambasadorius Toyoei Shigeeda prakalbo lietuviškai. Jis džiaugėsi pakruojiečių iniciatyva ir stiprėjančia šalių draugyste. Renginio pabaigoje meras Saulius Gegieckas ir klubo prezidentė Laima Kanaukienė simboliškai pasodino japoninės vyšnios medį,o ambasadorius,kuriam talkino rotarietis, miesto seniūnas Saulius Margis -  lietuvišką ąžuoliuką.