Panevėžio RK

Norvegijos rotariečiai dalija ne tik labdarą, bet ir širdies šilumą

2017-11-30 « Atgal
Panevėžio rajone jau skleidžiasi Kalėdų dvasia. Ją lapkričio pabaigoje septynioliktus metus iš eilės kartu su labdara atveža ilgamečiai Panevėžio Rotary klubo bei krašto savivaldybių partneriai ir draugai – Norvegijos Rotary klubų nariai. Viešnagės metu įgyvendinama Norvegijos rotariečių Lietuvos komiteto vadovės Edrund Olaisen idėja – paremti socialinę atskirtį patiriančias šeimas, neįgaliuosius, socialinės globos įstaigas.

Ši viešnagė išskirtinė tuo, jog lapkričio 24 dieną tarp Norvegijos 2290 ir Lietuvos 1462 apygardų buvo pasirašyta ICC (Inter Country Committee) steigimo aktas! Tai leis pakelti ilgametę draugystę į dar aukštesnį lygį.

Miesto rajono savivaldybėje Panevėžio krašto rotariečių lydimą norvegų delegaciją pasveikino meras Povilas Žagunis. Renginyje, kuris labiau priminė šiltą senų draugų susitikimą nei oficialų priėmimą,  tvyrojo šventiška nuotaika, apsikeista šiltais sveikinimo žodžiais, dovanėlėmis. Ir meras P. Žagunis, ir norvegų delegacijos vadovė E. Olaisen pabrėžė, kad šios gražios ilgametės iniciatyvos esmė – savitarpio bendrystė, puoselėjami žmogiškieji ryšiai. Svarbiausia, kiek žmonių iš abiejų šalių įsitraukia į šią veiklą ir kokias dvasines dovanas iš jos gauna“, – sakė bendradarbiavimo idėjos iniciatorė E. Olaisen.

Iš karto po renginio savivaldybėje Norvegijos svečiai, pasiskirstę grupėmis, lydimi seniūnijų atstovų bei socialinių darbuotojų, Rotary klubų atstovų, išvyko į kaimus dalyti labdaros, pabendrauti su šeimomis, pasveikinti su artėjančiomis Kalėdomis. Svečiai akcentuoja savo dovanas norintys įprasminti nuoširdžiu rūpesčiu, geru žodžiu, širdies šiluma. Šiemet labdara pagal iš anksto socialinių darbuotojų sudarytus poreikių sąrašus skiriama per 30-čiai neturtingai gyvenančių šeimų Smilgių, Miežiškių, Karsakiškio, Ramygalos, Vadoklių, Krekenavos, Upytės, Raguvos, Naujamiesčio, Paįstrio, Velžio seniūnijose.

Septynias tonas sveriantis krovinys pirmadienį buvo iškrautas Keravos kaime Panevėžio Rotary klubo nario Virginijaus Kličininko vadovaujamos įmonės „Agrolitpa“ gamybos bazėje. Labdara išdalyta atvykusiems seniūnijų atstovams ir socialiniams darbuotojams. Šiemet krovinyje – dviračiai, čiužiniai, baldai, radijo imtuvai. Labdaros priėmimo darbus koordinavo Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Panevėžio Rotary klubo narys, Lietuvos ir Norvegijos Rotary klubų bendradarbiavimo komiteto pirmininkas Algirdas Kęstutis Rimkus.

Tačiau tai dar ne viskas. Lietuvos ir Norvegijos Rotary klubų bendradarbiavimo komiteto rūpesčiu pagal norvegų pateiktą sąrašą Lietuvoje už 7 tūkst. eurų nupirkta skurdžiai gyvenančioms šeimoms labai reikalinganauja buitinė technika –šaldytuvai, skalbimo mašinos, mikrobangų krosnelės, viryklės, kompiuteriai. Labdara skirta ir 20-čiai Pasvalio rajono bei Panevėžio miesto šeimų. Norvegijos rotariečiai labdarą į Panevėžio kraštą atveža įgyvendinant bendrą su savivaldybėmis ir rotary klubais socialinės atskirties mažinimo projektą. Vykdant tokią pat veiklą ir aplinkiniuose rajonuose, iki šiol paramą gavo maždaug 1 200 socialinę atskirtį patiriančių Panevėžio krašto šeimų, socialinės globos įstaigos.
Svečių viešnagės metu iškilmingai pasirašytas Lietuvos – Norvegijos tarptautinio komiteto įkūrimo sertifikatas.

Šį kartą norvegų delegacija į Lietuvą atvyko ilgesniam laikui, per kurį ne tik dalijo labdarą, bet ir susipažino su krašto kultūra. Reikia padėkoti Šiaulių krašto Valdytojo asistentui Edikui bei Šiaulių ir Pakruojo klubams už pagalbą organizuojant norvegams ekskursiją į Šiaulių kraštą, aplankant Chaimo Frenkelio vilą, Kryžių kalną, Pranciškonų vienuolyną bei Pakruojo dvarą.

Algirdas Kęstutis Rimkus
Panevėžio Rotary klubo narys