Šiaulių RK

Šiaulių Rotary klubas – „Savo gyvenimą kuriame iš to, ką dovanojame“

2016-12-22 « Atgal
Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos kieme prieš Šv. Kalėdas  Šiaulių „Rotary“ klubo nariai miesto neįgaliųjų sporto klubui „Entuziastas“ perdavė naują mikroautobusą „Ford“, pritaikytą neįgaliesiems vykti į sporto varžybas.

Šiaulių „Rotary“ klubo prezidentas Remigijus Mažeika pažymi, kad draugystė su „Entuziastu“ tęsiasi 20 me­tų. Dar prieš dešimtmetį klubui buvo padovanoję mikroautobusą, kuriuo „Entuziasto“ sportininkai naudojosi iki šiol. Kadangi „Entuziasto“ klubas švenčia 30 metų jubiliejų, tikrai daug keliauja, taigi praeitais metais klubas išsikėlė sau ambicingą tikslą nupirkti naują mikroautobusą. Šiaulių Rotary klubas turi ir daugiau projektų, tad įgyvendinti šį sumanymą nebuvo lengva. Tačiau pavyko - nupirktas mikroautobusas už 25 tūkstančius eurų. Senasis mikroautobusas grįš rotariečiams, jį pardavus lėšas planuojama skirti vaikų dienos centrų projektui.

„Entuziasto“ pirmininkas Bronislovas Volbikas džiaugiasi nauju mikroautobusu, nes senąjį tekdavo dažnokai remontuoti. Į varžybas važiuoja beveik kiekvieną savaitgalį, kartais tenka įveikti ir labai tolimus atstumus. Naujuoju automobiliu galės keliauti devyni neįgalieji.

Dovanos perdavime dalyvavo ir būrelis neįgaliųjų sportininkų. Vyrautas Kėvišas žaidžia krepšinį vežimėliuose, pulą, dalyvauja plaukimo varžybose. Į varžybas jam tenka vykti maždaug kartą per mėnesį. Vyras išbandė naujutėlaitį „Ford“.

Šiuo metu „Entuziasto“ klube yra 52 neįgalieji, dvylikai iš jų yra sutrikusi judėjimo funkcija. Sportas neįgaliesiems yra galimybė patirti visavertį gyvenimą, bendrauti, susitikti su likimo draugais iš kitų miestų. Per metus klubo nariai vyksta į daugiau kaip 20 varžybų Lietuvoje, taip pat varžosi Lenkijoje, Latvijoje, Balta­rusijoje ir Rusijoje. Dalyvauja šaškių, šachmatų, bočios, stalo teniso, tinklinio, plaukimo, krepšinio vežimėliuose, orientavimosi sporto, lengvosios atletikos, šaudymo iš pneumatinio ginklo čempionatuose ir turnyruose.

Projektas pradėtas praėjusio Prezidento D. Jakubausko komandos, o pagrindinis vykdytojas – brolis R. Mickus, kurio atkaklumo ir tikėjimo sėkme dėka, kaip reikšmingi partneriai buvo pritraukti Danijos Rotary klubai. Todėl nuoširdžiausia Klubo brolių padėka tiek Rimgaudui Mickui, tiek ir Anettei Lowert.

Šventėje dalyvavo ir Apygardos Valdytojas Rolandas Statulevičius.

Šiaulių Rotary klubo vardas bei renginys skambėjo ir televizijose ir spaudoje: