Šiaulių Rotary klubas "Harmonija"

Taisyklingos laikysenos programa pirmokams jau Šiauliuose

2019-09-27 | Paskelbė: giedre.brazlauskaite « Atgal
Šiaulių krašto Rotary klubai šį rudenį pradėjo Rotariadoje bendrystėje ir tarnystėje po viena saule, pristatydami bendrą idėją ir vieningą krašto projektą. Šis projektas skirtas vaikų taisyklingos laikysenos ir fizinio aktyvumo ugdymui. Rotariečiai, laikydami geltonus kamuolius savo rankose, laimėjo geriausią eisenos įvertinimą. Su meile ir pasididžiavimu nešti kamuoliai  rugsėjo mėnesį jau pasiekė pirmokų klases.

Visi Šiaulių Rotary ir Rotaract klubai susivienijo ir terapinius sėdėjimo kamuolius skyrė Šiaulių Jėzuitų mokyklos pirmųjų klasių moksleiviams taip prisidėdami prie mokykloje jau pradėtos vykdyti sveikatinimo programos. Šie kamuoliai padės stiprinti mokyklos pirmųjų klasių vaikų sveikatą ir formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius kasdieninėje veikloje. Ši programa suteiks žinių ir gebėjimų renkantis tikslingą fizinę veiklą, gerins žinias apie sveikatą ir ją įtakojančius aplinkos veiksnius.

Dėkojame sesėms ir broliams iš Klaipėdos, Plungės ir Mažeikių už jau pradėtus sėkmingus žingsnius ir reikalingas konsultacijas siekiant pradėti ir įgyvendinti „Taisyklingos laikysenos prevenciją, skatinant fizinio raštingumo ugdymą Šiaulių jėzuitų mokyklos pirmųjų klasių moksleiviams“.

Tikimasi, kad pradinio ugdymo įstaigų bendruomenės narių žinios apie tikslingo fizinio aktyvumo pasirinkimą taps sistemingos, o fizinio aktyvumo plėtojimas taps reguliarus ir nuolatinis. Dėka šių terapinių kamuolių naudojimo, sumažės vaikų sergamumas įvairių organizmo sistemų ligomis, padidės fizinis aktyvumas, o švietimo institucijų bendruomenių nariai pasirinks įvairius būdus, skatinančius holistinį sveikatos plėtojimą institucijose.

Dėkojame už bendrystę visiems Šiaulių krašto kubams: Šiaulių Rotary, Šiaulių RK „Harmonija“, Šiaulių „Vykinto“ RK, Šiaulių RK „Saulė“, Mažeikių RK, Mažeikių RK „Liberta“, Joniškio RK, Pakruojo RK, Naujosios Akmenės RK, Kelmės RK, Šiaulių Auksinio Rato Rotaract klubui ir Šiaulių Interact klubui.