Šiaulių Rotary klubas "Harmonija"

Talentingų, ambicingų ir aktyvių žmonių auditorija – Lietuvos Rotary Moterų Forume Šiauliuose

2017-11-11 « Atgal
Šiauliuose įvyko „Lietuvos Rotary moterų forumas“, kuriame buvo kalbama apie moterų lyderystę, lyčių stereotipus bei jų laužimą, buvo pristatytos sėkmės istorijos, prasmingi ir dideli paramos projektai. Forume dalyvavo per 60 svečių iš 18 skirtingų Rotary klubų. Lapkričio 10–11 d. Šiaulių arenoje susirinkusi talentingų, ambicingų ir aktyvių žmonių auditorija dalinosi gerąja patirtimi, bendravo ir skatino imtis bendrų projektų. Tikimasi, kad antrą kartą organizuojamas Rotary moterų forumas taps gražia tradicija, o išsikeltas tikslas, vienyti lyderiaujančias moteris, pažinti viena kitą iš arčiau, padėti viena kitai, žinoti vykdomus darbus bei kurti bendrus projektus, augs ir stiprės. Numatoma, kad 2018 m. forumas bus organizuojamas Mažeikiuose.
 
Dviejų dienų forume buvo ne tik dirbama, bet ir vykdomos pažintinės veiklos. Pirmąją dieną forumo dalyviai apsilankė Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje, susipažino su šokolado gamybos keliu UAB „Rūta“ Šokolado muziejuje, dalyvavo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje surengtoje ekskursijoje, o vakare klausėsi Kosto Smorigino koncertinės programos „Klounų dainos“. 
 
Antrąją dieną visi rinkosi nusiteikę darbiniam susitikimui. Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ 2017–2018 m. prezidentė Živilė Gaižauskienė pasveikino visus dalyvaujančius forume ir palinkėjo rasti bendrų sąlyčio taškų, bendrų idėjų, didelių projektų bei produktyvaus bendradarbiavimo. 

Pasveikinti susirinkusiuosius atvykęs Rotary International Apygardos 1462 Valdytojas Algimantas Lukoševičius nustebino šmaikščiais pasisakymais bei istorijos santrauka apie moters vaidmenį Rotary veikloje. „Tokio pobūdžio moterų organizuojamas forumas nebūtų įmanomas prieš 28 m., nes tik 1989 m. įvyko Rotary International konstitucijos pakeitimas padaręs galą moterų diskriminavimui. Buvo panaikinta nuostata, kad nariais gali būti tik vyrai. Todėl atsiprašau visų vyrų vardu. Daugiau kaip šimtmetį gyvuojantis Rotary klubas ilgą laiką į vyrų gretas neįsileido moterų, pasikeitus nuostatoms, gražiosios lyties atstovių įsitraukimas yra siekiamybė. Klubas daug gyvybingesnis, veiklesnis kai dominuoja moterys. Ilgą laiką tik vyrai užėmė vadovaujančius postus, šiandien situacija keičiasi“, – pasakojo valdytojas. 

Forume sveikinimo žodį tarė ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, kuris sutiko su mintimi, kad laikas daugelyje sričių užleisti vietą moterims. Pasak mero, moterys, kurios imasi lyderystėje pasieks aukštų rezultatų. Buvo pakviestas pasisakyti ir Virginijus Šniuka 2018–2019 m. Apygardos Valdytojas, kuris patikino, kad Šiauliai bus apygardos sostinė. 

Pirmoji forumo pranešėja Šiaulių miesto garbės pilietė, Seimo narė, šachmatų didmeistrė Viktorija Čmilytė Nielsen sužavėjo auditoriją tema „Moters lyderystė sporte ir politikoje“. Amerikiečių kompanijos „Amway“ tinklinės rinkodaros lyderė Lietuvoje „Smaragdas“ Liudmila Petkevičienė pristatė temą „Mūsų gyvenimas šiaip sau nepasikeis – tik mes patys galime jį pakeisti“. „Port-a-cath“ paramos projektą pristatė Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ narė Alma Klupšienė ir Šiaulių Onkologijos klinikos direktorius, gydytojas chemoterapeutas Leonidas Gatijatulinas. A. Klupšienė pabrėžė, kad šis klubo paramos projektas vienas pirmųjų ir sėkmingai besivystantis. Per 7 m. surinkta ir paaukota 21 tūkst. eurų „Port-a-cath“ sistemoms įsigyti. Portų poreikis yra labai išaugęs, vidutiniškai per metus jų buvo implantuojama 30-čiai onkologinių ligonių, dabar implantuojama vos ne dvigubai. Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“ vienintelis klubas Lietuvoje, kurio dėka sergantiesiems suteikiama nemokama galimybė pasinaudoti „Port-a-cath“ sistema. Ši sistema gerina gyvenimo kokybę, tačiau neprailgina gyvenimo. Forume pasisakė ir Kauno Rotary klubo 1992, 1993 ir 1994 m. prezidentas prof. dr. Stanislovas Masiokas pristatęs projektą „Rašau lietuviškai“ lietuviškąjai ĄŽERTY kompiuterio klaviatūrai įdiegti. „Swedbank“ vyresnioji ekonomistė Laura Galdikienė provokavo tema „Moterys – potencialios ateities bedarbės?“. „Rotaract Lietuva“ 2017–2018 m. pirmininkė Mingailė Subačiūtė trumpai supažindino su Lietuvos Rotaract klubų vykdomais projektais. Taip pat forume dalyvavę Rotary klubų atstovai dalinosi gerąja patirtimi pristatydami pagrindinius savo vykdomus projektus.
 

Komentarai

Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę