Šilutės RK

Jaunimo mainų dalyviai iš 5 pasaulio šalių apsilankė Šilutėje

2015-06-23 | Paskelbė: petras.skutulas « Atgal
Birželio 17 d. Šilutės Rotary klubo prezidentas Darius Steponkus, būsimasis klubo prezidentas Algis Bekeris, brolis Pranas Avižinis, Inner Wheel klubo prezidentė Asta Baluodienė ir šių eilučių autorius priėmė Šilutėje apsilankiusius Rotary jaunimo mainų dalyvius, beveik metus praleidusius Lietuvoje.  Į Šilutę 5 jaunimo mainų dalyviai atvyko kanadiečio Reed Rodgers (apie ši jaunuolį laikraštis „Pamarys“ rašė birželio 12 d. numeryje) kvietimu. Reed‘as pakvietė kolegas, norėdamas parodyti jam malonų įspūdį palikusią Šilutę ir unikalias Pamario krašto vietoves.
Jaunimą savo sodyboje Mažių kaime priglaudė rotarietis Arūnas Dikšas su žmona Vilija. Rotary jaunimo mainų dalyviai Aline Hernandez iš Meksikos, Guan Ting Lai iš Taivanio, Cecilia Escamilla iš Meksikos, Giulliana Doneluzzi iš Brazilijos, Elizabeth Russell Clemons iš JAV, vadovaujami Šilutėje metus praleidusio kanadiečio  Reed Rodgers, pažintį su Šilute pradėjo nuo vieno iš ryškiausių Prūsijos laikus menančio architektūrinio paveldo objekto, kur dabar įsikūrusi Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla, o XIX-XX a. šiuose pastatuose veikė Šilokarčemos (taip Šilutė vadinosi iki 1923 m.) apskrities teismo rūmai ir kalėjimas.
Turizmo ir paslaugų verslo mokyklos direktorius rotarietis Pranas Avižinis papasakojo jauniesiems bičiuliams šio komplekso istoriją, aprodė buvusias kalėjimo kameras, ten įrengtą ekspoziciją, veikiantį mokomąjį viešbutį, kur apgyvendinami turistai ir miesto svečiai, virtuvę, kur mokosi ir praktikuojasi būsimieji virėjai.
Tą dieną svečiai dar apžiūrėjo restauruotą Hugo Šojaus dvarą Šilutėje, Rotary klubo prezidentų lydimi nuvyko į Ventės rage įsikūrusią ornitologijos stotį. Paukščių žiedavimo centro vadovas Vytautas Jusys sudarė galimybių svečiams stebėti sparnuočių žiedavimo procesą ir patiems paleisti į kelionę sužieduotus giesmininkus.
Nemažą įspūdį jaunuoliams paliko ir viešnagė Rimgaudo Višinsko, kuris taip pat yra Šilutės Rotary klubo narys, vadovaujamoje žuvų auginimo bendrovėje „Kintai“. Ten svečiai galėjo savo rankomis pašerti tvenkiniuose laikomas žuvis.
Dabartinis Šilutės RK prezidentas Darius Steponkus sakė, kad buvo įdomu pabendrauti su įvairių pasaulio šalių jaunuoliais, sužinoti tolimesnius jų gyvenimo planus. Išgirdęs, kad maloniai besišypsanti aštuoniolikametė Aline Hernandez iš Meksikos planuoja studijuoti medicinos mokslus, D. Steponkus, Šilutės ligoninės vyr. gydytojas, kitą dieną surengė mažą ekskursiją į savo vadovaujamą gydymo įstaigą. Tapti medike planuojanti meksikietė Aline net turėjo galimybę stebėti nedidelę operaciją, kurią atliko rotarietis chirurgas Jonas Vėtrinas.

Petras Skutulas, Šilutės RK narys