Šilutės RK

Šilutės Rotary klubas užmezgė draugystę su Alanijos (Turkija) klubu

2019-09-12 « Atgal
Šilutės r. savivaldybė jau daug metų palaiko draugystės ryšius su Turkijos Alanijos (Alanya) miesto savivaldybe. Draugystės ryšiai užsimezgė ir tarp minėtųjų miestų Rotary klubų.

Rugsėjo 5 d. 16 rotariečių iš Alanijos klubo atskrido į Vilnių. Pasitikti brolių Gintaro Verbaus ir Dariaus Steponkaus svečiai autobusu keliavo per visą Lietuvą ir buvo apgyvendinti poilsio ir laisvalaikio centre „Ventainė“, įsikūrusioje vaizdingoje vietoje, Kuršių marių pakrantėje. Per viešbučio langus svečiai galėjo matyti Kuršių Nerijos kopas ir gyvenvietes. Kitą dieną jų laukė kelionė laivu per Kuršių marias į Nidą. Svečius priėmė Lietuvos Rotary apygardos valdytojas Arūnas Burkštas.

Pirmąjį viešnagės vakarą svetingoje Beatričės ir Šarūno Laužikų turizmo sodybos kavinėje įvyko svečių priėmimo vakaras.

Alanijos RK narius pasveikino Šilutės Rotary klubo prezidentas Viktoras Šileikis, įteikdamas svečiams specialiai pagamintas žuvienės čempionato prijuostes, moterims – skareles. Alanijos RK prezidentas Melten Coban išreiškė padėką už kvietimą apsilankyti Pamario krašte ir dalyvauti 11-ajame tarptautiniame žuvienės virimo čempinate. Svečiai iš Turkijos stebėjosi, kad Lietuva – toks modernus kraštas, kur daug erdvės, žalumos ir gryno oro.
„Čia viskas kitaip nei pas mus – kalba, tradicijos, gamta, žmonės...“ – susipažinimo vakare kalbėjo svečiai.

Penktadienį aplankę Nidą, vakare svečiai iš Turkijos dalyvavo oficialiame Šilutės r. savivaldybės svečių priėmimo vakare.

Didysis veiksmas prasidėjo šeštadienį. Jungtinė Alanijos ir Šilutės rotariečių žuvienės komanda įsikūrė bendrame kiemelyje su didžiule palapine. Plaikstėsi Šilutės Rotary klubo vėliava, dalyviai vilkėjo marškinėliais su savo klubo emblemomis, o vyrėjai ir jų talkininkai ryšėjo šiam tikslui specialiai pasiūtas prijuostes. Šilutiškis brolis Audrius ir turkas Mustafa patiekė dvi skirtingas žuvienes: Audrius – tradicinę žuvienę, o Mustafa – turkišką žuvies sriubą. Nors iki nugalėtojų laurų šiek tiek trūko, bet dėl to niekas nesikrimto – karaliavo linksma broliška nuotaika, dalintasi viešnagės įspūdžiais, užkandžiauta ir šokta.

Atsisveikindami naujieji šilutiškių draugai sakė: „Iki kito susitikimo Alanijoje!“ Naujieji mūsų draugai dar vyko į Rygą, kur susitiko su Latvijos sostinės klubo rotariečiais.

Petro Skutulo fotografijos