Tauragės RK

Tauragėje lankėsi Lietuvos – Danijos Rotary apygardos valdytojas Juozas Šarkus

2013-11-28 | Paskelbė: vilmantas.liorancas « Atgal
Tauragės rotary klubas vėl sulaukė svečių. Mūsų mieste lankėsi Pietų Danijos- Lietuvos Rotary apygardos valdytojas Juozas Šarkus. Svečias susitiko su Tauragės Rotary klubo vadovais, aplankė mūsų rotariečių pastangomis atsatytą Tauragės konvencijos paminklą.
Dabartiniu metu Lietuvoje veikia 47 pasaulyje pripažinti ir inauguruoti Rotary klubai. Tarp jų ir Tauragės Rotary klubas. Aktyvia veikla pasižymintys mūsų miesto rotariečiai nuolat bendradarbiauja su kitais Lietuvos klubais, žinomas Tauragės Rotary klubas ir tarptautinėje plotmėje. Nuolat Tauragės rotariečiai sulaukia ir svečių, besidominčių šio klubo veikla, mūsų miesto Rotary klubo brolių atliktais darbais, įgyvendinamais projektais.
Garbaus svečio Tauragės rotariečiai sulaukė ir šią savaitę. Mūsų mieste lankėsi Pietų Danijos- Lietuvos Rotary apygardos valdytojas Juozas Šarkus. Juozas Šarkus- mūsų žemietis. Gimė jis Batakiuose, mokėsi Skaudvilės vidurinėje mokykloje. Rotary klubo svečias yra apgynęs Naujų technologijų ir investicijų ekonomikos srities disertaciją, įgijo ekonomikos mokslų daktaro laipsnį. Juozas Šarkus ne vienerius buvo INFOBALT viceprezidentu, Ūkio ministerijos Verslo plėtojimo tarybos nariu, Nacionalinės smulkaus ir vidutinio verslo konfederacijos Verslininkų tarybos pirmininku. Nuo 2011 metų- Druskininkų savivaldybės tarybos narys.
Tauragėje svečias susitiko su mūsų miesto Rotary klubo nariais, aplankė rotariečių pastangomis atstatytą žymųjį Tauragės konvencijos paminklą. Pietų Danijos- Lietuvos Rotary apygardos valdytojas labai palankiai vertina Tauragės rotariečių aktyvią veiklą, pastangas kurių dėka pavyko atkurti svarbų istorinį įvykį menantį paminklą.
Tauragės Rotary klubo narių pastangų dėka gimė dar vienas, šiuo metu sėkmingai įgyvendinamas projektas- „Turistinio maršruto nuo 1807 metų Tilžės sutarties iki 1812 metų Tauragės konvencija sukūrimas“. Šis maršrutas drieksis greta atsatytojo Konvencijos paminklo. Čia apsilankę keliautojai turės progą ne tik stabtelti šalia paminklo, bet ir apžiūrėti senojo, dar 1912 metais statyto paminklo liekanas. Jas gi vėl „iškasė“ bei „sužvejojo“ Tauragės rotariečiai, įrengsiantys čia ir patrauklų informacinį stendą.
Rotary klubo nariai rengiasi ir artėjančioms didžiausioms metų šventėms. Joms artėjant rotariečiai būtinai aplankys ir mažuosius savo bičiulius gyvenančius netoliese- Pagėgiuose.