Utenos Rotary klubas

Utenos Rotariečių dovana - knygų lentyna ir knygos

2018-12-19 « Atgal
Šiųmetinė Utenos rotariečių kalėdinė dovana labiausiai pradžiugino knygų skaitytojus – gruodžio 10 d. A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje jie pristatė naują lentyną, kurioje – ką tik išleistos knygos. Lietuvos Šimtmetį mecenatai pažymėti norėjo dovanodami 100 knygų, joms įsigyti skyrė per 1000 eurų.

„Knygas išsirinkti leidome profesionalėms – pačioms bibliotekininkėms, nes knygų lentyna skirta plačiajai visuomenei, o ne kokiai nors vienai grupei žmonių. Todėl knygos – labai įvairios, o sumą, kurią skyrėme, nustatė pačios leidyklas. Nesame tie, kurie remia vien kultūrą, bet tai yra vienas iš prioritetų. Malonu turėti savo žymę tokioje gražioje ir populiarioje miesto įstaigoje“, – sakė Utenos Rotary klubo prezidentas Dainius Tvarijonas. Uteniškiai sako atsiliepę į Lietuvos rotariečių kvietimą, kurie savo iniciatyva jau porą metų šalies bibliotekas papildo naujomis knygomis.

Uteniškiai galės rinktis iš naujausių mokslo populiarinimo, lietuvių ir užsienio autorių grožinės literatūros knygų, skirtų vaikams bei suaugusiesiems. Beje, kaip informavo bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė, dauguma knygų turėtų dingti  nuo lentynos per 15 minučių, jas iš anksto skaitytojai rezervavo internetu. „Supirkome tokias knygas, kurių pageidavo skaitytojai. Nespėjame gauti pačių naujausių leidinių, todėl tokia dovana bibliotekai labai reikalinga“, – dar prieš renginį kalbėjo bibliotekos vadovė.

Utenos rotariečių klubo prezidentas D. Tvarijonas prisipažįsta, kad nėra A. ir M. Miškinių bibliotekos lankytojas, bet skaityti mėgsta. „Dabar mažai naudojuosi bibliotekų paslaugomis, gaunu knygas iš draugų. Paskutinė perskaityta knyga – P. Earley „Draugas Ž“. Tai tikra Rusijos žvalgybininko istorija. Mėgstu dokumentines-istorines knygas“. Rotariečiai žadėjo nepalikti knygų lentynos tuščios ir ateityje papildyti ją naujais leidiniais.