Vilkaviškio RK

2015m. Rotary regata Gižycke, Lenkija

2015-06-21 | Paskelbė: linas.dubickas « Atgal
2015m. Gegužės 22-23 dienomis Gižycke, Lenkijos Mozūrų ežeruose, vyko jau XIII-ji ROTARY regata 2230 apygardos  gubernatoriaus taurei laimėti ir Jacka Nankiewicza atminti.  Prie viešbučio Europa, Kisajno ežere šiemet iš 17 regatoje dalyvavusių komandų, net 4 buvo iš Lietuvos: Marijampolės Rotary komanda, vadovaujama kapitono Narimanto Stankevičiaus, I Vilkaviškio komanda, vadovaujama kapitono Eimučio Inkratos, II Vilkaviškio komanda, vadovaujama Lino Dubicko ir Vilniaus „Geležinio vilko“ Rotaract komanda, vadovaujama Edgaro Maladausko.
Visose distancijose vyko atkakli kova, neapsieita be jachtų „pasistumdymų“, bei emocijų proveržio konkurentų atžvilgiu. Regatos eigą atidžiai sekė ne tik teisėjai, tačiau ir ekipažų palaikymo komandos, kuriuose dvi dienas čia pat plukdė turistiniai laivai, o gražiausius epizodus fiksavo fotografai.  Savo dėmesį parodė vietinės Gižycko miesto valdžios atstovai, vietos žiniasklaida. Kiekvienos dienos pabaigoje  vyko draugystės vakaronės, o diskusijos vyko ne vien apie buriavimą. Regatos organizatoriai iki smulkmenų pasirūpino, kad renginio dalyviai gerai jaustųsi, o ir oras buvo puikus.
Lietuvių komandos regatoje užėmė 3, 9, 12 ir 13 vietas. Geriausiai iš mūsiškių sekėsi I Vilkaviškio Rotariečių komandai, vadovaujamai kapitono Eimučio Inkratos. Jie užėmė trečiąją vietą. Nors vilkaviškiečių komandos šioje regatoje dalyvauja tik antrąjį kartą, jų pasiekimai maloniai nustebino regatos šeimininkus. Mat varžėsi tikrai stiprios profesionalų komandos: pirmosios ir antrosios vietų laimėtojai surinko vienodą taškų skaičių, o nugalėtojas šį titulą laimėjo dešimtą kartą iš trylikos!
Vilniečių „Geležinio vilko“ Rotaract jaunimo komanda, nors ir suburta tik šioms varžyboms, tačiau vadovaujama jau patyrusio buriuotojo vilkaviškiečio Edgaro Maladausko, bendroje įskaitoje užėmė 9-ąją vietą, tačiau laimėjo 1 vietą tarp 17 komandų atskirame memorialinio prizo plaukime. Šia pergale kaimynai lenkai buvo itin nustebinti ir sužavėti.
Puikiai organizuotu renginiu ir vis labiau užsimezgančiu nuoširdžiu bendravimu su lenkų rotariečiais džiaugėsi visi renginio dalyviai iš Lietuvos. Net keli Lenkijos Rotary klubai pažadėjo dar šį rudenį atvykti į Lietuvoje organizuojamą Rotariadą Klaipėdoje.
Bendravimą tarp Rotariečių šį kartą suvienijo bendras pomėgis- buriavimas. Tačiau yra vilties, kad prie šios pomėgio, atsiras ir planuojamas įgyvendinti tarptautinis socialinis projektas, kurį iniciavo Bartoszyce RK ir parėmė Gizycko ir Olštyno RK. Pateikta paraiška projektui atnaujinti socialinės globos namų Bisztyneke skalbyklą. Be trijų Lenkijos Rotary klubų, pakviesti prisijungti ir  Vilkaviškio Rotary klubas, kurie kvietimą priėmė.
Džiugu, kad Rotariečius vienijantys bendri pomėgiai ir nuoširdus bendravimas transformuojasi į paramos projektus, o geri darbai garsina ROTARY vardą. Jau šiandien žinome, kad mes čia dar sugrįšime, viliamės, kad gausesniu dalyvių skaičiumi iš Lietuvos.

Linas Dubickas
Vilkaviškio ROTARY klubo prezidentas 2014/15m.