Vilkaviškio RK

Rotariečių regata Mozūrų ežeruose

2014-05-22 | Paskelbė: rimvydas.ziemys « Atgal
Į jau dvyliktą kartą rengiamą ROTARY regatą Gižycke, Lenkijos Mozūrų ežeruose, vyko ir būrys Sūduvos krašto rotariečių, neabejingų buriavimui. Penki vilkaviškiečiai, dešimt Marijampolės Rotary bei Rotarakt klubo narių dalyvavo renginyje, kurį organizavo Gižycko klubo prezidentas ir Gižycko laivyno komondoras. Buvo varžomasi dėl 2230 ROTARY apygardos gubernatoriaus taurės Jackai Nankiewicziui atminti.
Reginyje dalyvavo daugiau kaip šimtas rotariečių su šeimomis iš Lenkijos, Lietuvos ir Vokietijos. Draugiška atmosfera, puiki šeimininkų renginio organizacija, geras oras ir pakankamai vėjo renginį padarė tikrai įspūdingą. Dvi dienas vyko atkakli kova Kisaino ežere, varžantis vienodos klasės jachtomis Maxus 24. Iš viso buvo devyniolika ekipažų. Techniniai sugebėjimai ir taktiniai manevrai parodė, kad Rotariečių tarpe yra nemažą patyrimą turinčių buriuotojų. Kitus gi vienija meilė plazdančioms burėms,  poilsis ant vandens, nuostabi Mozūrų krašto gamta, poilsiui puikiai pritaikyta infrastruktūra ir, žinoma, bendravimas su bendrą pomėgį turinčiais bendraminčiais.
Dvi dienas vyko plaukimai šešiose trumpose ir vienoje ilgoje distancijose. Atkakli kova vyko dėl kiekvieno metro distancijoje, tačiau net ir tai nesutrukdė dalyviams draugiškai užleisti kelią pavojingo manevro metu. Saugumą užtikrino Gižycko gaisrininkų-gelbėtojų komanda. Teisėjai bei varžybų stebėtojai plaukiojo įvairaus dydžio poilsiniais kateriais ir laivais, o kovos epizodus bei bendravimo krante momentus fiksavo gausus fotografų būrys bei Olštyno televizijos reporteriai.
Jau tradiciškai regatos nugalėtojų taurę net dešimtą kartą iškovojo patyrusių buriavimo meistrų iš Gdansko, Sopoto ir Gdynios Rotary klubo jungtinis ekipažas. Antrąją vietą iškovojo taip pat Gdansko komanda.  Trečią ir ketvirtą vietas užėmė šeimininkų iš Gižycko ekipos, kurie vilkaviškiečių ekipažą galutinėje įskaitoje aplenkė dėl taškų perskaičiavimo po paskutiniojo plaukimo. Jeigu taškų perskaičiavimas vilkaviškiečiams nebuvo palankus, tai Marijampolės Rotarakt klubo ekipažas dėl tos pačios priežasties pakilo į šeštąją vietą.
Regatos dalyviai neliko be apdovanojimų: nugalėtojams buvo įteikti įspūdingi prizai, vairininkai bei ekipažai gavo vertingų renginio rėmėjų dovanų, visiems dalyviams apie jų užimtas vietas  paliudijo  įteikti diplomai.
Be varžybų, renginio organizatoriai pasiūlė ir puikių renginių bei susitikimų - tai kas vakarinis rotariečių bendravimas  prie vakarienės stalo viešbučio Europa pievelėje, tiesioginė telekonferencija su laivyno komandoru iš Italijos. Taip pat vyko susitikimas - nuotraukų albumo pristatymas su buriuotoju, kuris vienas be sustojimo jachta apiplaukė pasaulį.
Eilinė išvyka buriuoti į Mozūrų krašto ežerus tik patvirtino, koks tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas, prieinamas beveik kiekvienam, kuris neabejingas kelionėms, adrenalinui, savęs ir kolegos ar komandos išbandymui. Belieka pavydėti lenkams, kurie turi tokią gamtą, puikią infrastruktūrą įvairaus poilsio mėgėjams, ir viltis, kad ir pas mus ateityje bus nors kažkas panašaus. Juk meistrais negimstama, jais tampama patyrusių mokytojų dėka, ir pagal tai, kiek pastangų įdedame kiekvienas. Senas buriavimo tradicijas puoselėjantiems Vilkaviškio krašto buriavimo mėgėjams belieka palinkėti, kad ir mūsų Vilkaviškio ežeras, puikiai tinkantis buriavimui, turės nors kažką panašaus, kuo dabar didžiuojasi lenkai ir džiaugiasi visi ten vykstantys.

Linas Dubickas
Vilkaviškio rotary klubas