Vilkaviškio RK

Rotariečių susitikimas prie trijų valstybių sienų sankirtos

2015-06-21 | Paskelbė: linas.dubickas « Atgal
Gegužės 9d. rotariečių susitikimas trijų valstybių sankirtoje. Šią simbolinę dieną Vilkaviškio RK pakvietė šalies rotariečius ir bičiulius į poilsiavietę „Viktorija“ prie Vištyčio ežero. Iš čia startavo dviračių žygis link trijų valstybių sienos, kuri yra vos už 12 km. Šio susitikimo devizas „Pažinkime Pažymėkime Bendraukime per ROTARY“
Buvo proga susipažinti su Kalvotąja Sūduva,  Vištyčio ir Wižajnių kraštu Lenkijos pusėje, susitikti prie atnaujintos simbolinės Trijų valstybių sienų sankirtos Lenkijoje, išgirsti apie Vištyčio krašto istoriją iš istorijos tyrinėtojo  Viliaus  Kočiubaičio lūpų ir ne tik. Programa buvo gana plati ir pritaikyta įvairaus poreikio auditorijai. Mus lydėjo Vištyčio seniūnas Bronislovas Polita, kuris dar buvo ir gidas Lenkijos pusėje. Vykstantieji automobiliais turėjo progą aplankyti įspūdingus Stancikų tiltus, užsukti į atnaujintą Žytkiemio regioninio parko lankytojų centrą.
Šio susitikimo metu buvo pažymėtos kelios datos:  70 metų nuo antro pasaulinio karo pabaigos, ROTARY INTERNATIONAL 110 jubiliejus, bei 15metų nuo Vilkaviškio RK įsteigimo. Ši diena dar yra paskelbta judėjimo sveikatos labui diena, kas ir atspindėjo Rotariečių pasiryžime pakeliauti dviračiais. Viso buvo nuvažiuota apie 30 km. maršrutas, o jis vedė vaizdingomis ir kalvotomis apylinkėmis.
Rotariečių bendravimas  vien tik tarpusavyje tuo neapsiribojo.  Po pietų vietinėje poilsiavietėje Kalinka Wižajnyje, buvo proga paragauti vietinių gamintojų sūrių. Kooperatyvo „Macierzanka“ pirmininkė Barbara su vyru  papasakojo apie tik šiam kraštui būdingų sūrių gamybos ypatumus, aprodė įspūdingą sertifikatų, apdovanojimų, ir nuotraukų su žymiais žmonėmis ekspoziciją sūrių prekybos vietoje, savo namuose. Na o norėjusieji čia pat ir nusipirko patikusių sūrių lauktuvėms iš svetingo ir tokio artimo Lietuvai Wižajny krašto.
Grįžus, vakaro programa tęsėsi poilsiavietėje Viktorija, kur pasitiko svetingi šeimininkai. Mums grojo Virbalio kapela „Pliumpa“, savo dainas atliko brolis Romas Šunokas, o vakarą vainikavo Petro ir Janinos duetas, kuriems smagiai pritarė renginio svečiai.
Žinoma, buvo ir oficiali renginio dalis.
Renginyje dalyvavo apygardos valdytojas Vygintas Grinis. Jis nušvietė ROTARY International ir Lietuvos ROTARY apygardos veiklą, keliamus tikslus ir uždavinius, nuveiktus ir planuojamus atlikti darbus.
Vilkaviškio RK prezidentas Linas Dubickas apžvelgė renginio idėją ir prasmę, pristatė visai neseniai klubo inicijuotą ir sėkmingai įgyvendintą projektą- atnaujintą Vilkaviškio ligoninės skulptūrą „Pas gydytoją“. Teko priimti gausias svečių lauktuves ir sveikinimus, savo ruožtu klubo vardu svečiams įteikė RK projektų metu išleistus grupės GAMA CD albumą, Vaidutės Diržiuvienės kalendorių , kuriame sudėti K. Donelaičio kūrybos motyvais atliktų karpinių iš popieriaus atvaizdai, papildyti savos kūrybos eilėmis.
Antrąją susitikimo dieną pažintis su krašto lankytinomis vietomis tęsėsi.  Svečiams gidu pabuvęs L. Dubickas pakvietę dviračiais apvažiuoti didžiuoju Šilelio pažintiniu taku. Čia pamatėme nuostabių Vištyčio regioninio parko vaizdų, pasigrožėjome trijų ežerų panorama, Pavištyčio piliakalniu  ir kitomis vietos įžymybėmis.
Neišdildomą įspūdį paliko apsilankymas poilsiavietėje „Pušelė“, kur ekspoziciją „Metalo fantazija“ pristatė pats jos autorius Renaldas Darius Dulinskas.  Per tris metus sukurta virš 500 įvairaus dydžio ir formos, tačiau  labai netikėtų ir fantazijos nestokojančių dirbinių iš metalo laužo ir kitų atliekų.
Vykdami namų link dar sustojome pasivaikščioti po Vištyčio miestelį, aplankėme Arbačiauskienės poilsiavietę, o visą renginį vainikavo ekskursija į Galkiemio parką netoli Kaupiškių. Vietinio ūkininko Roberto Mickevičiaus iniciatyva ir lėšomis sukurtas parkas buvusio karjero vietoje pribloškė savo masteliu, gamtos grožiu, pastatyta pilimi ir supiltu „Brolių kalnu“. Nuo jo atsiveria nuostabi panorama į lygumų Sūduvą ir čia pat esančią Rusijos Kaliningrado srities pusę. Parko savininkas įdomiai papasakojo parko atsiradimo istoriją, apie kaupiamą ekspoziciją, vietos gyvenimo ypatumus ir ateities planus.
Geriausiai visą Vilkaviškio Rotary klubo suorganizuoto renginio  įvertinimą atspindi vienos viešnios žodžiai „ Rezultatas viršijo visus lūkesčius“.  Dėkojame dalyviams ir svečiams. Kiekviename krašte yra ką pamatyti išskirtinio, tačiau nuoširdus ir betarpiškas bendravimas pilnavertiškai papildo įspūdžius. Šio renginio vienijantis vardiklis- ROTARY.

Linas Dubickas
Vilkaviškio ROTARY prezidentas 2014/2015