Vilniaus Gedimino RK

Sergančius vaikučius jau džiugina nauja žaidimų aikštelė!

2014-11-06 | Paskelbė: viktorija.suksteryte « Atgal
Džiaugiamės galėdami pristatyti Vilniaus Gedimino Rotary klubo įgyvendintą gražią idėją. Šis klubas tęsia savo pradėtą projektą “Vaikų laisvalaikio gerinimas gydymo įstaigose” - šiais metais gyvendino savo iniciatyvą ir parėmė Vilniaus Universiteto ligoninės Santariškių klinikų vaikų pulmonologijos skyrių Valkininkuose „Pušelė“, kur reabilituojami Tuberkulioze sergantys vaikai.
Saulėtą rugsėjo dieną (2014-09-09) buvo padovanota ir atidaryta vaikų lauko žaidimų aikštelė, kuri skatins sergančius vaikus daugiau laiko praleisti gryname ore. Žaidimų aikštelės vertė  - 13 500 Lt. Pastatyti lauko žaidimų aikštelė buvo nuspręsta bendradarbiaujant su Klinikos vadovais, kurie iki šiol neturėjo finansinių galimybių ir priemonių sergantiems vaikams pasiūlyti pramogų lauke. Tuberkulioze sergantiems vaikams grynas oras yra būtinas, o žaidimai paįvairina jų kasdienybę tarp ligoninės sienų.
Žaidimų aikštelės atidarymas yra tik pirmas šio paramos projekto etapas. Vilniaus Gedimino Rotary klubas toliau tęsia projektą ir planuoja Santariškių klinikų vaikų pulmonologijos skyriui Valkininkuose „Pušelė“ padovanoti ir daugiau prasmingą vaikų užimtumą skatinančių priemonių – sportinio ir žaidimų inventoriaus (smėlio dėžę, kamuolių, lankų, pastatomus futbolo vartus ir t.t.). http://www.vaikuligonine.lt/skyriai.php?ID=85
Lėšos šiam projektui buvo renkamos organizuojant labdaros renginį „Kaukių balius“. Jo metu buvo parduodamos pačių Vilniaus Gedimino Rotary klubo ir jų pagalbininkų  - Vilniaus Rotaract klubo narių darytos ir dekoruotos kaukės. Labai dėkojame visiems dalyvavusiems Kaukių baliuje ir prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo.
Žaidimų aikštelės atidaryme dalyvavo Valkininkų seniūnijos, Vaikų pulmonologijos skyriaus Valkininkuose „Pušelė“ ir  Vilniaus Gedimino Rotary klubo atstovai. Valkininkų seniūnė Vaiva Apanavičiūtė džiaugėsi ir dėkojo, kad tokios iniciatyvos pasiekė ir Jų kraštą, o vedėjas Algimantas Šiaučiulis džiaugėsi bendradarbiavimu, iniciatyva ir įgyvendinimu. Anot p. Šiaučiulo norinčių padėti daug, bet dažniausiai tai ir lieka kalbomis. Jis tikisi, kad šis projektas bus pradžia ir pavyzdys, kitiems tęstiniams paramos projektams. Vilniaus Gedimino Rotary prezidentė Justina Klyvienė kirpdama atidarymo kaspiną dėkojo už nuoširdų bendradarbiavimą, vadovų proaktyvumą ir džiaugėsi vaikų šypsenomis – kurios ir yra tokių projektų tikslas.
Ši Vilniaus Gedimino Rotary klubo padovanota Žaidimų aikštelės yra klubo projekto“ Vaikų laisvalaikio gerinimas gydymo įstaigose” tęsinys. 2013 m. Vilniaus Gedimino Rotary klubas parėmė Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaikų onkohematologijos skyrių  -  modernizavo ir įvairiomis vaikų kūrybingumą skatiniančiomis priemonėmis papildė vaikų užimtumo ir žaidimų kambarį, pastatė masažinius krėslus sergančių vaikučių mamos. Lėšos šiam projektui buvo renkamos Klubo organizuoto labdaringo renginio metu. Projektą taip pat finansavo Lietuvos Rotary Organizacija ir Rotary International. Bendra šiam projektui skirtos paramos suma  - 21.000 Lt. (http://www.vaikuligonine.lt/skyriai.php?ID=47).