Vilniaus International RK

„Rotary Handicamp Monciškės 2013“

Pirmą kartą surengtoje tarptautinėje stovykloje dalyvavo 25 neįgalieji iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Vokietijos. Lydimi savo draugo ar antrosios pusės jie turėjo galimybę ne tik aktyviai praleisti atostogas, bet ir susipažinti su įvairių tautybių žmonėmis, jų kultūromis.
Visą savaitę stovyklautojai praleido specialiai paraplegikams – žmonėms, kurie dėl stuburo pažeidimo negali vaikščioti – pritaikytoje aplinkoje 50 metrų nuo Baltijos jūros.
Pasak stovyklos direktorės Raimondos Čejauskienės, Klaipėdos Rotary klubo „Aditė“ narės, organizuojami teniso turnyrai, ekskursijos į Palangą, Klaipėdą bei Nidą, muzikos vakarai, plaukimas baidarėmis Minijos slėniu.
Vilniaus Tarptautinio Rotary klubo nariai mano, jog tai bus puikus pavyzdys ir paskata kitiems Rotary klubams ir savanorių organizacijoms rengti panašaus tipo stovyklas.
Klubas surinko reikalingas lėšas projektui bendradarbiaudami su užsienio Rotary klubais. Pirmoji neįgaliųjų stovykla buvo paremta Vilniaus Tarptautinio, Holmenkollen, Winterhur, Palermo Rotary klubų ir Rotary Fondo.