Vilniaus-Kauno Dipolio RK

200 laimingesnių moksleivių

2016-12-09 | Paskelbė: aurelijus.daskevicius « Atgal
Visą mėnesį nuo lapkričio 9 dienos Rotary Klubo „Dipolis“ atstovai lankėsi 5 Kauno gimnazijose ir kalbėjosi ypač jautria tema- apie savižudybes. Daug ką stebino tai, jog apie „karą keliuose“ yra tiek daug socialinių akcijų, o apie tris kartus opesnę problemą nematyti visai nieko viešojoje erdvėje. Rotariečiai apsilankė Kauno Maironio universitetinėje, Jono Basanavičiaus, Kovo 11- osios, VDU Rasos bei Vyturio gimnazijoje. Renginių lektorius Aurelijus Daškevičius džiaugėsi, kad gimnazistai rimtai susidomėję klausėsi ir įsitraukė į sudėtingą tematiką, kaip gi taip atsitinka, kad šalia esantis draugas ima ir nusprendžia pasitraukti iš gyvenimo.  Su visais moksleiviais buvo žaidžiamas „Jenga“ žaidimas, kuris labai tiksliai parodė, kaip žmogus tiesiog ima ir sugriūva nuo užgulusių problemų naštos. Tai daug kam atvėrė akis, jog pas žmogų savižudiškos mintys vystosi dėl nuolat patiriamų nelaimingų atsitikimų ir kad visa tai galime pastebėti kiekvienas iš mūsų. Klausimas tik ar pastebime ir ar norime pastebėti?  Pasirodo kad kas dešimta mergaitė yra galvojusi apie savižudybę ir net 4 % merginų  yra rezgę konkrečius planus. Tuo pačiu gimnazistai buvo pakviesti prisijungti prie projektui skirtos Facebook paskyros „Be streso“, kad jei kažką užmirštų, tai ten jie vėl galėtų susirasti visą informaciją.
„Dipolio“ projektas vadinosi "BE STRESO", todėl natūraliai peršasi mintis, kad moksleivius palikti reikia galvojant ne apie savižudybių situacijas, o kuo labiau laimingus. Su tikslu, kad tokia džiaugsmo emocija jie gali užkrėsti ir juos supančius žmones. Ir ta energija dar labiau pasireiškia, kai per trumpą laiką pakeičiamas minčių srautas iš juodo į balta. Nuo mirties prie didelio džiaugsmo.
Todėl antroje dalyje  buvo pereita prie žmogaus gyvybingumo stimuliavimo ir energijos pasikrovimo pratimų. Tuo pačiu atsikratant neigiamų emocijų, jas fiziškai išvarant iš savo galvų ir kūnų. Moksleiviai buvo skatinami kuo labiau atsiverti savo draugams, tapti kuo nuoširdesniais. Susitikimų pabaigoje dalyviai vidinį gyvybingumą sukeldavo energetiniais pratimais, stipriai pakeliant kiekvieno mokinio laimės pojūčio indeksą.  Ir ši dalis žinoma dar labiau sužavėjo gimnazistus ir renginių svečius.
Pasak Aurelijaus Daškevičiaus „yra nuostabus jausmas, kuomet moksleivius išlaikai dvi pamokas ir jie mokytojams leidus nori dar tęsti susitikimą“. Tokios akimirkos atperka ir įprasmina Rotary klubų narių investuojamą laiką į ateities kartas.

Dalyvių atsiliepimai po renginio:
“Išties visi tie įspūdžiai ir geros emocijos dar ilgai buvo mūsų širdyse, likome gerai informuoti, kaip elgtis, ką sakyti žmogui, kurį kankina liūdesys, savižudiškos mintys. Taip pat išmokome, kaip artimiau bendrauti ir skleisti gėrį kitiems. Mano nuomone, Aurelijus Daškevičius puikiai susitvarkė su iššūkiu, kaip perteikti tokią skaudžią temą jauniems žmonėms, jų nenuliūdinus, o sudominus, ir išleisti visus gerai nusiteikusius.”
Viktorija Račaitė IIIb, Kauno kovo 11- osios gimnazija
„Renginys buvo labai naudingas bei informatyvus, sužinojau įdomių faktų apie lietuvių psichologines problemas, kodėl žmonės pasitraukia iš gyvenimo savo noru, kaip atpažinti grėsmę draugų, klasiokų, bendraamžių elgesio pokyčiuose bei jiems padėti atsispirti pačiam kvailiausiam problemų sprendimui - savižudybei. Seminaras (projektas) buvo pateiktas labai patrauklia forma mums, paaugliams. Laikas neprailgo, įgijome daug gerų emocijų bei gavome patarimų, kaip įveikti kasdienį stresą, "atsijungti" nuo sunkumų ir problemų. Tokie projektai yra labai naudingi jaunimui. Manau, kad tai labai padėtų moksleiviams suvokti gyvybės svarbą, padėtų ugdyti asmenybę, tikrąsias vertybes, atsirinkti svarbius gyvenimo dalykus nuo mažiau svarbių bei išmokti gerbti ir saugoti save.„
Greta, Kauno J.Basanavičiaus gimnazija
„Man asmeniškai be galo patiko! Džiugu, jog yra tokių žmonių, kurie skleidžia geras emocijas ir žinias apie tokias aktualias situacijas, ypač mūsų amžiuje! Manau kuo daugiau būtų tokių renginių, tuo labiau būtų praplėstas mokinių akiratis ir supratimas apie esamą situaciją. Sužinojau daug naudingos informacijos pvz., kaip padėti žmogui mąstančiam apie savižudybę. Tikriausiai ir nebebūtų nedrąsu apie tai šnekėti, kadangi žinočiau, kur galiu nukreipti tokį žmogų. Labai patiko!“
Eglė, Kauno J.Basanavičiaus gimnazija