Vilniaus-Kauno Dipolio RK

Dipolio RK suorganizavo ATPAŽINK IR PAKALBĖK savižudybių prevencijos renginį

2015-09-24 | Paskelbė: deividas.jakuntavicius « Atgal
2015 m. rugsėjo 19-ą, šeštadienį, Bačkonių konferencijų centre, kaip ir planuota bei skelbta, įvyko „ATPAŽINK IR PAKALBĖK" projekto (Savižudybių prevencija jaunimo 15-24 amžiaus tarpe Vilniaus ir Kauno regionuose) mokymai, kuriuos organizavo bendras Vilniaus ir Kauno Rotary klubas "Dipolis".
Į seminarą ir mokymus noriai registravosi ne tik tikslinių regionų klubai. Apie 50 įvairių amžiaus grupių asmenų iš RK "Dipolis", „Rotary Lyderystės Mokykla" alumniai, Ukmergės RK, Utenos Rotary klubas, Kauno RK, Vilniaus Geležinio Vilko RAC, Vilniaus RAC Vilniaus Pilies RAC, Vilniaus International RAC, Kauno RAC sudalyvavo mokymuose, kaip atpažinti jauną žmogų planuojantį savižudybę ir kaip reikėtų elgtis, kad to išvengtume.
Įžanginį žodį tarė RK „Dipolis" prezidentas Marius Plitninkas, paaiškindamas kokia svarbi nūdienai savižudybių problematika ir paaiškindamas, kodėl klubas ėmėsi šio projekto įgyvendinimo.
Buvęs Lietuvos Rotary 1462 apygardos valdytojas Vygantas Grinis antrino, pasakodamas, kad, aplankęs visus 49 Lietuvos Rotary klubus, suprato, kaip svarbu prisidėti prie savižudybių prevencijos, sutelkiant skirtingų klubų brolius. Svarbu priminti, jog Rotary Lietuva 1462 Apygardoje 2016 metais bus pradedamas NACIONALINIS savižudybių prevencijos projektas.
Mokymai susidėjo iš dviejų kertinių temų - savižudybių analizės po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo bei žmogaus gyvybingumo stimuliavimo ir energijos pasikrovimo pratimų.
Jaunimo Linijos ekspertės Jolanta Latakienė (Klinikinės psichologijos doktorantė) bei Greta Bertašienė (Klinikinės psichologijos magistrantė) supažindino su savižudybių mastais ir rodikliais Lietuvoje, mitais bei faktais apie savižudybes, savižudybių rizikos ženklais - kaip juos atpažinti, kaip padėti žmogui, galvojančiam apie savižudybę, pristatymą baigdamos nukreipimais - kur rasti tolesnės pagalbos ir kaip ją pasiūlyti.
Profesionalus mokymų vėdėjas Remigijus Savickas po teorinės mokymų dalies ir diskusijos įtraukė dalyvius į interaktyvią komunikaciją - tarpusavyje moderuojant didelėmis grupėmis bei prie keturių akių principo. Vidinį gyvybingumą keldami energetiniais pratimais, mokymus dalyviai užbaigė kalbėdami su sau nepažįstamais asmenimis itin atvirais gyvenimiškais klausimais.
Mokymų dalyviai dėkojo profesionaliems lektoriams už perteiktas žinias, susipažįstant su savižudybių statistika ir rizikos ženklais.