Vilniaus-Kauno Dipolio RK

Skelbiama registracija į savižudybių prevencijos mokymus (iki 09 16)

2015-09-14 « Atgal
Rugsėjo 19 d., šeštadienį, Bačkonių konferencijų centre vyks RK „Dipolis" ir Jaunimo Linijos organizuojamas renginys (mokymai) „Atpažink ir Pakalbėk".
Mokymai organizuojami Rotary klubų broliams bei jauniesiems Rotaract ir Interact klubų nariams. Asmenys, sudalyvavę mokymuose, geriau supras, kaip atpažinti jauną žmogų, planuojantį savižudybę, ir sužinos, kaip reikėtų elgtis, įtariant, kad jaunuolis mąsto apie savižudybę.

Laikas: nuo 11:00 iki 15:00 val. (bus kavos pertrauka, užkandžiai)

Registracija: iki 2015 09 16  el. paštu martynas.Petrulis@statoilfuelretail.com su komentaru, kiek iš Jūsų klubo narių planuoja dalyvauti.

APIE PROJEKTĄ

RK „Dipolis" 2015 m. gegužės - gruodžio mėn. vykdo projektą "ATPAŽINK IR PAKALBĖK" (Savižudybių prevencija jaunimo 15-24 amžiaus tarpe Vilniaus ir Kauno regionuose). Mokymų medžiagą parengė Jaunimo Linijos (toliau JL) profesionalai.

Pačius mokymus taip pat praves patyrę JL lektoriai. Mokymai organizuojami Rotary klubų broliams bei jauniesiems Rotaract ir Interact klubų nariams, apjungiant RK „Dipolis" projekto „Rotary Lyderystės Mokykla" alumnius. Asmenys, sudalyvavę mokymuose, geriau supras, kaip atpažinti jauną žmogų, planuojantį savižudybę, ir sužinos, kaip reikėtų elgtis, įtariant, kad jaunuolis mąsto apie savižudybę. Projekto tikslas - pasiekti, kad ne mažiau kaip 2000 jaunų žmonių Vilniaus ir Kauno tiksliniuose regionuose mokėtų atpažinti savižudybės rizikos ženklus ir kaip elgtis juos pastebėjus.

Kodėl Jūsų labai laukiame:

• Didelis savižudybių skaičius Lietuvoje (apie 1000 per metus) galėtų būti sumažintas. Mes, Rotariečiai, galime prie to prisidėti!
  • Tam reikalingos žinios. Mokymų metu plačiau sužinosime apie problemą, ką reikėtų ir ko nereikėtų daryti įvairiose situacijose.
  • Kita dalis renginio/mokymų bus apie GYVYBINGUMĄ. Keliami klausimai - Kas mane sulaiko nuo džiaugsmo? Kaip save pakrauti ENERGIJA?
  • Maloniai pabendrausite su broliais ir sesėmis Rotariečiais pertraukėlių metu.
  • Mokymai nemokami.
Svarbu, kad Rotary Lietuva (1462 Apygardos mastu) 2016 metais bus pradedamas NACIONALINIS savižudybių prevencijos projektas.

Šiais metais pagrindiniame ir svarbiausiame Lietuvos Rotary metų renginyje - Apygardos konferencijoje, vyksiančioje spalio 23-24 dienomis Klaipėdoje, bus kalbama ne tik apie svarbius organizacijos reikalus, bet taip pat bus gvildenama skaudi ir aktuali tema - savižudybių prevencija. Pasidalinti mintimis apie lyderių vaidmenį savižudybių prevencijoje yra pakviesti žymūs šalies filosofai, psichologai, dvasininkai ir jaunimo lyderiai (šaltinis: rotary.lt). Daugiau žinodami, galėsime labiau prisidėti.

RK „Dipolis" vardu,
Martynas Petrulis